Ακόμα μια εξαιρετική παράσταση για την Τύλισο 5-0 τον Άγιο Δημήτριο

Ασταμάτητη δείχνει η ομάδα της Τυλίσου που επικράτησε με 5-0 του Αγίου Δημητρίου.

Το συγκρότημα του Δημήτρη Χωματά ήταν εξαιρετικό για μια ακόμα αναμέτρηση και περιόρισε τον αντίπαλο σε παθητικό ρόλο.

Η νίκη αυτή είναι η πέμπτη σε ισάριθμα παιχνίδια για την  Τύλισο που συγκατοικεί με την Χαραυγή στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα.

Η Τύλισος με ένα εξαιρετικό πρώτο ημίχρονο, κατάφερε να βάλει τις βάσεις από νωρίς για την σημερινή της νίκη, χάρη στα δύο τέρματα του Παπαδάκη που σκόραρε ενάντια στην πρώην ομάδα του. Συγκεκριμένα μετά από ασίστ του Μαματζάκη νίκησε τον Πλουμή ηια το 1-0, ενώ στη συμπλήρωση μισής ώρας παιχνιδιού, εκμεταλλεύτηκε την ασίστ του Παγκαλάκη, απο εκτέλεση φάουλ για να γράψει το 2-0, που ήταν και σκορ ημιχρόνου.

Η Τύλισος στο 65′ κατάφερε να πετύχει και ένα τρίτο τέρμα, με τον Μαματζάκη να δίνει δεύτερη ασίστ, αυτή τη φορά στον Βενιανάκη, που απέναντι στον Πλουμή δεν λάθεψε για το 3-0.

Στο 70′ ο Λυγεράκης με την άφιξη του στο ματς έδωσε την ευκαιρία στον Παγκαλάκη να σκοράρει και εκείνος δεν την άφησε να πάει χαμένη, για να έρθει στο 80′ ο Παπαδάκης να κάνει το χατ τρικ δίνοντας διαστάσεις θριάμβου στην 5η φετινή νίκη της ομάδας του .