Εντός έδρας ήττα από την ΑΕΚ για την Κ17 του ΟΦΗ (0-3)

Η Κ17 του ΟΦΗ ηττήθηκε με σκορ 0-3 από την αντίστοιχη της ΑΕΚ, σε αναμέτρηση που έγινε το μεσημέρι του Σαββάτου (26/11) στο Βαρδινογιάννειο αθλητικό κέντρο, στο πλαίσιο της 1ης αγωνιστικής της 2ης φάσης του Ε’ ομίλου του πρωταθλήματος Super League K17.

Οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ στο 10ο λεπτό με τον Κολιμάτση, με τον Παλαιολόγου να διπλασιάζει τα γκολ της ομάδας του πέντε λεπτά αργότερα.

Η ομάδα του ΟΦΗ έχασε σημαντικές ευκαιρίες τόσο στο πρώτο όσο και στο δεύτερο ημίχρονο, με κορυφαίες το σουτ του Βιδιαδάκη στο 70’, με τους αμυντικούς της ΑΕΚ να προλαβαίνουν και να διώχνουν την μπάλα, αλλά και την προσπάθεια του Καλαϊτζάκη στο 75’, την οποία εξουδετέρωσε ο αντίπαλος γκολκίπερ.

Στο 80’ ο Ψυρόπουλος με κεφαλιά διαμόρφωσε το τελικό 0-3 για την ΑΕΚ.

Κ17 ΟΦΗ: Μαθιουδάκης, Κωνσταντακόπουλος (70’ Νινιράκης), Καλαϊτζάκης, Βιδιαδάκης, Μπλίντο, Ντάγια (70’ Παντερής), Πορτοκαλλίδης (55’ Χαραλάμπης), Πατηράκης, Τακάκης, Γκιαουράκης (75’ Καστελλιανάκης), Τσελεγγίδης (55’ Κοζανίδης).