Β΄Εθνική: Ήττα μαχαιριά για τον ΟΦΗ στο ΒΑΚ από την Κηφισιά, νέα συντριβή για τον ΑΟΚ Χανιά

Nέα εντός έδρας ήττα μαχαιριά που τον φέρνει πλέον σε πολύ δύσκολη θέση σχετικά με την παραμονή στην κατηγορία γνώρισε την Κυριακή το απόγευμα στο Κλειστό του ΒΑΚ ο ΟΦΗ από την Κηφισιά με 60-69 στα πλαίσια της 10ης αγωνιστικής του 2ου ομίλου της Β΄Εθνικής.

Ο ΟΦΗ μπήκε πολύ κακά στο πρώτο δεκάλεπτο και βρέθηκε με την λήξη του να χάνει με 13-21 , και αν και η κρητική ομάδα βελτιώθηκε κάπως στο δεύτερο δεκάλεπτο η Κηφισιά πήγε στο ημίχρονο με το προβάδισμα υπέρ της να είναι 30-36.

Στο πρώτο πεντάλεπτο του τρίτου δεκαλέπτου η διαφορά άνοιξε και πάλι για την Κηφισιά και πήγε σε διψήφια διαφορά στο 25΄ (31-42) όμως ο ΟΦΗ με ένα σερί 12-4 ροκάνισε την διαφορά με την Κηφισιά να συνεχίζει να προηγείται όμως έστω και με 4 πόντους διαφορά με την λήξη του τρίτου δεκαλέπτου (47-51).

Στο τέταρτο και τελευταίο δεκάλεπτο δεν άλλαξε κάτι με την Κηφισιά να βρίσκεται συνεχώς μπροστά στο σκορ και να παίρνει στο τέλος τη νίκη με 60-69.

Από τον ΟΦΗ που έπαιξε με αρκετά προβλήματα ξεχώρισε ο Σταμπούλης με 15 πόντους , ενώ από τους φιλοξενούμενους διακρίθηκε ο Χατζηνικόλας με 17 πόντους

Τα δεκάλεπτα: 13-21, 30-36, 47-51, 60-69

ΟΦΗ (Ράλλης-Καρλάφτης): Μπουλάτοβιτς 4, Τσερκιτζόγλου 8(2), Μηλαθιανάκης, Πέτρου, Πρωτογεράκης 12,Μποχωρίδης,
, Σταμπούλης 15(1), Λιανός 10, Αναστασάκης 11(1), Μαρτίνα, Πάλλης, Θεοδωρίδης.

Κηφισιά(Λαδικός):Αλκιβιάδης Ι 15(1), Μοσχοβίτης 2, Στεργίου 2, Πετροδημοπουλος 13(2), Μανούσος 9, Χατζινικόλας 17(1), Μοίρας 2, Γιακουμής,Καρακώστας 3(1) , Κασιώμης 6.

Νέα συντριβή εντός έδρας από τον Πρωτέα Βούλας για τον ΑΟΚ Χανιά

Νέα συντριβή εντός έδρας γνώρισε ο ΑΟΚ Χανιά ο οποίος ηττήθηκε με το βαρύ 106-72 από τον Πρωτέα Βούλας και παρέμεινε ουραγός στο βαθμολογικό πίνακα χωρίς νίκη στο πρωτάθλημα μετά από 10 αγωνιστικές