Νίκησε τον Πανιώνιο η ομάδα Κ15 του ΟΦΗ

Πραγματοποιώντας πολύ καλή εμφάνιση για μια ακόμη φορά, η Κ15 επέστρεψε στα νικηφόρα αποτελέσματα επικρατώντας με σκορ 2-0 της αντίστοιχης του Πανιωνίου, σε αναμέτρηση που έγινε στο Δημοτικό Στάδιο Καματερού για την 14η αγωνιστική του πρωταθλήματος Super League K15

Η ομάδα του ΟΦΗ, η οποία είχε την πρώτη της καλή στιγμή στο 15’ με τον Δούκα να έχει απάντηση στο σουτ του Ασμαριανάκη, άνοιξε το σκορ στο 22ο λεπτό.

Μετά από ωραία συνεργασία των Γαλανού και Μάρα, ο τελευταίος πλάσαρε εύστοχα τον αντίπαλο γκολκίπερ για το 0-1.

Στο 33’ ο ΟΦΗ είχε δοκάρι με τον Μάρα, με το 0-1 να παραμένει μέχρι την ολοκλήρωση του α’ ημιχρόνου.

Το β’ σαρανταπεντάλεπτο άρχισε ιδανικά για την ομάδα μας, καθώς στο 50’ ο Ασμαριανάκης κέρδισε πέναλτι, με τον Ντρεϊάι να το εκτελεί νικώντας τον Δούκα για το 0-2.

Στο 65’ ο Κράστα έβγαλε παράλληλη πάσα για τον Γαλανό, ο οποίος όμως δεν πρόλαβε να στείλει την μπάλα στα δίχτυα της αντίπαλης εστίας, με το 0-2 να παραμένει μέχρι το σφύριγμα της λήξης.

Κ15 ΟΦΗ: Κουκουριτάκης, Κοζυράκης, Κοντόπουλος (70’ Κλάδος), Λαγουδάκης, Λυγεράκης, Ακουμιανάκης, Γαλανός, Πετούσης (70’ Ματθαιάκης), Μάρα (62’ Μαχλάς), Ασμαριανάκης (52’ Αντωνακάκης), Ντρεϊάι (52’ Κράστα).