Συντριβή με 7-0 για την Κ17 του ΟΦΗ από τον Ολυμπιακό

Την ήττα με σκορ 7-0 γνώρισε η Κ17 του ΟΦΗ από την αντίστοιχη του Ολυμπιακού στο Γήπεδο Προοδευτικής, για την 13η αγωνιστική της 2ης φάσης του Ε’ Ομίλου του πρωταθλήματος Super League K17.

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο 9ο λεπτό με τον Λίγδα, ενώ στο 39’ ο Σούφκα διπλασίασε τα γκολ της ομάδας του, με το 2-0 να είναι το σκορ του α’ ημιχρόνου.

Στο 50’ ο Φίλης με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι έκανε το 3-0. Στο 64’ ο Κτένας με απευθείας εκτέλεση φάουλ πέτυχε το τέταρτο γκολ των Πειραιωτών, με τον Πνευμονίδη στο 70’ να κάνει το 5-0.

Στο 86’ ο Κτένας βρήκε ξανά το δρόμο προς τα δίχτυα της εστίας του Μαθιουδάκη για το 6-0, με τον Πλις στο 89’ να διαμορφώνει το τελικό 7-0.

K17 ΟΦΗ: Μαθιουδάκης, Βιδιαδάκης (75’ Νινιράκης), Μπεϊνάς (55’ Δεσποτόπουλος), Καλαϊτζάκης (55’ Κωνσταντακόπουλος), Πορτοκαλίδης, Τακάκης, Πατηράκης, Πατραμάνης (65’ Ντάγια), Καστελλιανάκης, Μιχαλάκης (65’ Χαραλάμπης).