Όλα… μηδέν στην πρεμιέρα για Νεάπολη και ΑΟΤ

AEN και ΑΟΤ αλληλοεξουδετερώθηκαν στο “Περικλής Μελιδονιώτης” στην πρεμιέρα των Μπαράζ Πρωταθλητών ΕΠΣ του 7ου Ομίλου, μένοντας στο 0-0.

Λιγοστές οι ευκαιρίες στο παιχνίδι, με την μία ομάδα να φοβάται την άλλη στην πρεμιέρα, σε έναν ομολογουμένως κακό αγωνιστικό χώρο στο Λασίθι.

Υποψία φάσης στο πρώτο διάστημα του αγώνα για τη Νέαπολη, όταν ο Καλλιμάνης βρέθηκε “φάτσα” με το τέρμα απέναντι στον Χρήστου, όμως ο Σαβουϊδάκης τον πρόλαβε και απομάκρυνε σε κόρνερ.

Από την άλλη ο ΑΟΤ είχε ένα πολύ καλό σουτ του Παραθύρα στο 39′ το οποίο έφυγε δίπλα από το δοκάρι του Κουναλάκη.

Η κατάσταση στην επανάληψη δεν άλλαξε, η καλά διαβασμένη Νεάπολη κράτησε μακριά τον ΑΟΤ από τα “καρέ” του Κουναλάκη, με τον Παπανδρέου ωστόσο να βρίσκει μία τεράστια ευκαιρία στα τελευταία λεπτά για ν’ ανοίξει το σκορ και πιθανώς να δώσει τη νίκη στην ομάδα του στο 86′, όταν μετά από άστοχο σουτ του Μεϊρέλες βρέθηκε αφύλακτος, όμως δεν πλάσαρε σωστά απέναντι στον κίπερ των γηπεδούχων που του έκλεισε το οπτικό πεδίο.

Το 0-0 έμελλε να μείνει μέχρι τέλους αφού ο Κουρουθιανάκης στην τελευταία φάση του αγώνα δεν μπόρεσε να νικήσει τον Κουναλάκη με απευθείας χτύπημα κόρνερ.

Νεάπολη (Αντώνης Γιαννακάκης): Κουναλάκης, Μότσο, Κουρίνος, Σγουρός, Μαυρής (83′ Bερούσι), Τουτουδάκης, Γκέκας, Ζαμπετάκης (65′ Κασαπάκης), Ρογδάκης, Κουτούζος, Καλλιμάνης

ΑΟΤ (Νικόλας Σουτζής): Χρήστου, Δουλγεράκης, Στεφανάκης, Κουρουθιανάκης, Μεϊρέλες, Χαϊντίνι, Παπανδρέου, Μεταξάκης, Λούσι, Παραθύρας (75′ Γερακιός), Σαβουϊδάκης