Επικράτησε και παρέμεινε δεύτερη η Αγία Βαρβάρα – Πολύ δύσκολα τα πράγματα για την Παλιανή

Πήρε το τρίποντο που ήθελε η Αγία Βαρβάρα – Ήττα “μαχαιριά” για την Παλιανή

Οι γηπεδούχοι έφτασαν στην νίκη με σκορ 3-0 που τους διατήρησε στην 2η θέση, ενώ από την άλλη πλευρά η Παλιανή πλέον έχει ακόμη πιο δύσκολο έργο για την παραμονή καθώς είναι στο -5 από την Γαρίπα με δύο αγωνιστικές να μένουν για το τέλος του πρωταθλήματος.

Η Αγία Βαρβάρα ευτύχησε να ανοίξει το σκορ μόλις στο 7′ με τον Γιαλιτάκη, ο οποίος μπορεί να αστόχησε από την άσπρη βούλα, όμως στην επαναφορά δεν δυσκολεύτηκε να κάνει το 1-0 για τους γηπεδούχους!

Στο πρώτο μέρος δεν είδαμε κάποιο άλλο τέρμα με αποτέλεσμα το 1-0 να είναι και το σκορ της ανάπαυλας.

Με την έναρξη της επανάληψης η Αγία Βαρβάρα έκανε δύο τα τέρματα της με τον Καλαϊτζάκη στο 49′ με προβολή.

Στο 64′ ο Γιαλιτάκης έκανε το 3-0 από θέση τετ-α-τετ!

Στα εναπομείναντα λεπτά δεν άλλαξε κάτι με αποτέλεσμα το 3-0 να μείνει μέχρι το τέλος και η παραμονή να μοιάζει ένα πάρα πολύ δύσκολο έργο πλέον για την Παλιανή.

Αγία Βαρβάρα: Μυλωνάκης, Δουκιαντζάκης, Λιδοργινάκης, Μαρής, Ανδρικάκης, Καλαϊτζάκης, Γιαλιτάκης, Κουκλίδης, Σόρρα, Παπαγγελής, Αποδουλιανάκης

Παλιανή: Ζαϊμάκης, Σπινθουράκης Σ., Φουντουλάκης, Σπινθουράκης Ε., Αργυρούδης, Πετρόπουλος, Παντελίδης, Μανιαδάκης, Βιτσαράς, Φραγκεδάκης, Κουντούρης