Αλ. Λέτσο: «Συλλυπητήρια στον προπονητή μας – Ο ΑΟΑΝ θα σωθεί εύκολα »

Ο Ηλυσιακός ομολογουμένως, ξεχωρίζει με την παρουσία του στον 4ο όμιλο της Γ’ Εθνικής.

Η ομάδα του Ανδρέα Μαντζούνη φιγουράρει στην 3η θέση του βαθμολογικού πίνακα έχοντας συγκεντρώσει 37 βαθμούς και το μεσημέρι της Τετάρτης ταξίδεψε ως τον Άγιο Νικόλαο, χωρίς τον προπονητή του, που πενθεί την απώλεια του πατέρα του.

Οι γηπεδούχοι σε έναν δύσκολο αγωνιστικό χώρο νίκησαν με σκορ 2-0 με τον πορτιέρο του Ηλυσιακού Αλέξανδρο Λέτσο, να μιλάει στο PrimeSport για την αναμέτρηση, όμως πρωτίστως αναφέρθηκε στον προπονητή του που βιώνει μια από τις πιο δύσκολες ημέρες της ζωής του:

«Καταρχάς θα ήθελα να πω συλλυπητήρια στον προπονητή μας τον κύριο Μαντζούνη και την οικογένεια του για τον χαμό του πατέρα του. Ήταν μια δύσκολη και ιδιαίτερη εβδομάδα για εμάς χωρίς αυτό να είναι δικαιολογία.

Ξέραμε ότι θα αντιμετωπίσουμε μια ομάδα που στην έδρα της είναι πολύ δυνατή με αρκετές καλές μονάδες.»

«ΔΕΧΘΗΚΑΜΕ ΦΘΗΝΟ ΓΚΟΛ»

Αυτό που τόνισε είναι πώς η αναμέτρηση είχε λίγες καλές στιγμές ενώ το δεύτερο τέρμα που δέχθηκαν οι κιτρινόμαυροι, ήταν φθηνό, όπως ο ίδιος σχολίασε:

«Νομίζω ότι το ματς κρίθηκε στις λεπτομέρειες καθώς είχε πολύ λίγες φάσεις. Προηγήθηκε ο ΑΟΑΝ στο 1ο ημίχρονο. Προσπαθήσαμε στο 2ο ημίχρονο βάλουμε ένα γκολ και να πάρουμε κάτι από το παιχνίδι αλλά πάλι δεχτήκαμε ένα φτηνό γκολ και έγινε το 2-0 όπου ουσιαστικά τελείωσε η αναμέτρηση.

Προσωπικά πιστεύω ότι η ομάδα του ΑΟΑΝ θα σωθεί εύκολα καθώς την αδικεί η βαθμολογία. Εμείς κοιτάζουμε το επόμενο με τον Φωστήρα που πρέπει να κερδίσουμε για να διατηρηθούμε στις υψηλές θέσεις τις βαθμολογίας.»