Κύπελλο ΕΠΣΗ: Με ένα γκολ σε κάθε ημίχρονο “έκλεισε” θέση στο Final Four και ο Αλμυρός!

Νίκη – πρόκριση για τον Αλμυρό στον Ζαρό

Επιβεβαίωσε το ρόλο του φαβορί ο Αλμυρός κόντρα στον Ζαρό και επικρατώντας με σκορ 0-2 πήρε την πρόκριση για τις καλύτερες τέσσερις ομάδες του Κυπέλλου ΕΠΣΗ.

Τα γκολ μπήκαν από Ρέγες και Καστελλιανάκη, ένα σε κάθε ημίχρονο, με τον Ζαρό να έχει ως καλύτερη του στιγμή την μεγάλη ευκαιρία του Κοτζαδάκη στο 0-1.

Στην πρώτη αξιόλογη φάση του ματς ο Αλμυρός άνοιξε το σκορ με τον Ρέγες με τρομερό σουτ στο “Γ” από το ύψος της περιοχής στο 21′!

Ο Ζαρός έφτασε πολύ κοντά στην ισοφάριση στο 39′ όταν ο Κοτζαδάκης πέρασε και τον Γκόγκο, απέφυγε τον τερματοφύλακα αλλά έστειλε την μπάλα ψηλά άουτ με αποτέλεσμα το 0-1 να μείνει ως σκορ ημιχρόνου.

Στην επανάληψη ο Αλμυρός έφτασε σε ένα δεύτερο τέρμα με τον Καστελλιανάκη με προβολή μέσα από την περιοχή στο 58′!

Στα εναπομείναντα λεπτά δεν άλλαξε κάτι με το 0-2 να μένει μέχρι το τέλος και τον Αλμυρό να πανηγυρίζει την πρόκριση στο Final Four του Κυπέλλου ΕΠΣΗ.

Ζαρός: Λιουδάκης, Σαριδάκης Κ., Καπιζιώνης, Κοκορέλιας, Αλπαντάκης, Φραγκιαδουλάκης, Κάτελας, Λυκούδης, Κοτζαδάκης, Κλαπάκης, Σαριδάκης Ν.

Αλμυρός: Γκόγκος, Ξενοκτιστάκης, Βουιδάσκης, Καστελλιανάκης, Σουρνάκης, Γιαλούσης, Κοντογιάννης, Νικολακάκης, Πατινιώτης, Πακιουφάκης, Ρέγες