Διπλό – ανάσα για τον Ανθεστίωνα στο Μοχό!

Ένα διπλό που του δίνει τεράστια βαθμολογική ανάσα όσον αφορά την παραμονή, κατάφερε να πάρει ο Ανθεστίων στην έδρα του Μοχού.

Σκόρερ ο Τσιντάρης στο 70ο λεπτό του ματς, με τους φιλοξενούμενους να έχουν κι άλλες ευκαιρίες με κύριο εκφραστή τον Κουτάντο, να πετύχουν παραπάνω τέρματα.

Οι γηπεδούχοι πάντως, κάθονται σε… αναμμένα κάρβουνα καθώς επιζητούν το τρίποντο έτσι ώστε να έρθουν ένα βήμα ακόμα πιο κοντά στην παραμονή.

ΟΙ ΦΑΣΕΙΣ ΛΕΠΤΟ ΠΡΟΣ ΛΕΠΤΟ όπως τις κατέγραψε το PrimeSport που ήταν εκεί:

2′ Μετά από ενέργεια του Χιώτη η μπάλα χτύπησε σε αμυντικό του Ανθεστίωνα, οι γηπεδούχοι θεώρησαν ότι ήταν παράβαση και ζήτησαν πέναλτι
12′ Σπουδαία ευκαιρία για τους φιλοξενούμενους με τον Κουτάντο να πιάσει σουτ μέσα από την περιοχή και πλάγια θέση, όπου ανάγκασε σε μεγάλη απόκρουση τον Κρητσωτάκη
13′ Σουτ Συρτό σουτ του Κουτάντου, η μπάλα ελάχιστα άουτ
20′ Σουτ του Γκάρη η μπάλα άουτ
26′ Ο Κουτάντος θα βρεθεί απέναντι από τον Κρητσωτάκη με τον πορτιέρο του Μοχού να επεμβαίνει και να κρατάει το μηδέν!
44′ Κάθετη πάσα του Κεφάκη στον Σούρσο ο οποίος μόνος του από το ύψος του πέναλτι σούταρε χλιαρά με αποτέλεσμα να μπλοκάρει ο Χαραλαμπάκης
46′ Στη θέση του Χουδετσανάκη ο Βαρδάκης
48′ Σουτ του Κουτάντου, εκτός αγωνιστικού χώρου η μπάλα
51′ Παράλληλη Κουτάντου, δεν πρόλαβε ο Σαϊτάκης σε κενή εστία να στείλει τη μπάλα στα δίχτυα
55′ Στη θέση του Φωτόπουλου ο Χότζα
58′ Κεφαλιά Νοικοκυράκη, η μπάλα στο δοκάρι!
59′ Τσιμηνικάκης έξω, Φραγκάκης μέσα
70′ ΓΚΟΛ! Ο Τσιντάρης στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα μετά από κόρνερ του Τρουλάκη! 0-1!
78′ Ο Κουτάντος επιχείρησε σουτ, η μπάλα εκτός!
81′ Κεφαλιά Ποντίκαλη μετά από κόρνερ του Φραγκάκη, ελάχιστα άουτ θα καταλήξει η μπάλα
83′ Στη θέση του Μίχου ο Διαμαντάκης και του Ποντίκαλη ο Ρουσοχατζάκης
84′ Καρτάκης στη θέση του Τρουλάκη
86′ Τη θέση του τραυματία Τσιντάρη θα πάρει ο Μούκα

ΜΟΧΟΣ: Κρητσωτάκης, Αλατίκ, Γκάρης, Χουδετσανάκης, Κεφάκης, Μίχος, Τσιμηνικάκης, Χιώτης, Σούρσος, Ποντίκαλης, Σκουτέλης
ΑΝΘΕΣΤΙΩΝ: Χαραλαμπάκης, Νοικοκυράκης, Παρασκάκης, Χότζα, Τσιντάρης, Γκιούντκα, Φωτόπουλος, Κουτάντος, Σαϊτάκης, Τρουλάκης, Μπερνίκου