Υποβιβάστηκε και μαθηματικά ο ΑΟΤ – Νέα εντός έδρας ήττα από την Μαρκό

Δεν τα κατάφερε και γνώρισε την ήττα από την Μαρκό ο ΑΟΤυμπακίου

Ο ΑΟΤυμπακίου το πάλεψε με την Μαρκό αλλά δεν κατάφερε να πάρει κάτι από το παιχνίδι γνωρίζοντας νέα εντός έδρας ήττα με σκορ 0-1 και έτσι υποβιβάστηκε και μαθηματικά στα τοπικά.

Το γκολ της νίκης για τους φιλοξενούμενους πέτυχε ο Γκίκα στο 10′ με την Μαρκό να παραμένει στο -2 από την κορυφή και τον Γιούχτα.

Η Μαρκό ευτύχησε να ανοίξει από το πρώτο δεκάλεπτο το σκορ με τον Γκίκα από κοντά με εύστοχο πλασέ!

Η πρώτη καλή στιγμή για τον ΑΟΤ ήρθε στο 36′ όταν ο Δουλγεράκης απείλησε με σουτ, η μπάλα κόντραρε και κατέληξε κόρνερ και από την στημένη αυτή φάση ο Τριανταφυλλίδης έστειλε την μπάλα με κεφαλιά μόλις άουτ!

Το γκολ και η διπλή φάση του ΑΟΤ ήταν οι καλύτερες στιγμές του πρώτου μέρους με τους φιλοξενούμενους πάντως σε γενικές γραμμές να πατούσαν καλύτερα και να έδειχναν αποφασισμένοι να φύγουν με το τρίποντο από το Τυμπάκι.

Στην επανάληψη οι γηπεδούχοι απείλησαν με ένα σουτ του Σπυριδάκη στο 71′, ενώ οι φιλοξενούμενοι είχαν καλή στιγμή με μία σέντρα-σουτ του Σουλελέ στο 76′!

ΑΟΤυμπακίου: Δημαράκης, Λούσι, Τριανταφυλλίδης, Αριστεινίδης (85′ Κουτεντάκης), Δουλγεράκης, Καμνέλιους, Ούγκο Σίλβα, Παπανδρέου (64′ Σπυριδάκης), Γκελοσάνι, Βακράκος, Μεϊρέλες

Μαρκό: Μπουτσέλας, Μουστάκης, Τσίκλος, Λαμπρόπουλος, Φλόρος, Μπέλερης, Πικούλης, Πιετρής (84′ Πίκουλας), Γκίκα (56′ Φουάσης), Σουλελές (84′ Χάιδος), Κράσι (90′ Βασιλειάδης)