Ο Ανθεστίωνας κέρδισε και “χάλασε” την φιέστα του ΑΟΤ!

Πέρασε από το Τυμπάκι και έκλεισε με νίκη την χρονιά ο Ανθεστίωνας

Ο Ανθεστίωνας ως τυπικά γηπεδούχος έγινε η πρώτη ομάδα που κέρδισε στον Τυμπάκι τον φετινό ΑΟΤ επικρατώντας με σκορ 2-1 και “χαλώντας” την μεγάλη γιορτή των πρωταθλητών της Α1 ΕΠΣΗ.

Η πρώτη μεγάλη φάση στο ματς άνηκε στο 5′ με τον Μεϊρέλες να σουτάρει εντός περιοχής και τον Χαραλαμπάκη να αποκρούει την μπάλα!

Στο 10′ ο Ανθεστίωνας κατάφερε να ανοίξει το σκορ με τον Καργάκη μετά από σέντρα του Σαϊτάκη!

Λίγο αργότερα ο ΑΟΤ έψαξε την ισοφάριση με τον Μεϊρέλες να σουτάρει και την μπάλα να φεύγει λίγο άουτ.

Στο 37′ ο ΑΟΤ έφτασε στην ισοφάριση με τον αφύλακτο εντός περιοχής Γρηγοράκη να πλασάρει εύστοχα για το 1-1.

Η τελευταία καλή στιγμή του πρώτου μέρους ήρθε στο 45′ με τον Χαϊντίνι να πλασάρει και η μπάλα να περνάει άουτ με αποτέλεσμα το 1-1 να είναι και το σκορ ημιχρόνου.

Στην επανάληψη ο Ανθεστίωνας πήρε εκ νέου το προβάδισμα με εκπληκτικό σουτ του Τρουλάκη στο 75′!

Στα εναπομείναντα λεπτά δεν άλλαξε κάτι με τον Ανθεστίωνα να χαλάει την φιέστα του ΑΟΤ παίρνοντας την νίκη.

Ανθεστίων: Χαραλαμπάκης, Παρασκάκης, Γκιούνγκα, Κόκκας, Χότζα Ρ., Χότζα Μ., Σαϊτάκης, Τρουλάκης, Αουίντα, Καργάκης, Δάλλας

ΑΟΤυμπακίου: Γρηγοράκης, Μεϊρέλες, Νικολιδάκης, Χαϊντίνι, Γερακιός, Σμαραγδάκης, Τσακιράκης, Γρηγοράκης, Παραθύρας, Λούσι, Σαβουιδάκης