Ισοπαλία σαν… νίκη και ο ΑΟΤυμπακίου επέστρεψε στην Γ’ Εθνική!

Ισοπαλία και άνοδος για τον ΑΟΤυμπακίου

Ο ΑΟΤ τα κατάφερε πήρε την ισοπαλία με τον Μανδραϊκό αντιδρώντας στο γκολ που δέχθηκε στο πρώτο μέρος και είναι στην Γ’ Εθνική της νέας σεζόν μαζί με την Νέα Ιωνία και τον Μανδραϊκό!

Το “χρυσό” γκολ για την Γ’ Εθνική πέτυχε ο Παπανδρέου στην αρχή της επανάληψης απαντώντας στο γκολ του Χαλβατζίου στο πρώτο μέρος.

Γενικότερα πέραν των γκολ το ματς δεν διεκδικεί ιδιαίτερες δάφνες ποιότητας αλλά αυτό μικρή σημασία έχει για τον ΑΟΤ που πέτυχε μία σπουδαία άνοδο και επιστροφή στην Γ’ Εθνική!

Στο πρώτο μισό του πρώτου μέρους βλέπαμε ένα παιχνίδι κέντρου χωρίς κάποια φάση μπροστά από τις δύο εστίες.

Στην πρώτη φάση της αναμέτρησης στο 24′ ο Χαλβατζίου με εύστοχο πλασέ εντός περιοχής έβαλε μπροστά στο σκορ την ομάδα του.

Μετά το γκολ ο ΑΟΤ προσπάθησε να ανέβει και έχασε μία πολύ καλή στιγμή με το μακρινό σουτ του Παπανδρέου στο 43′ χωρίς όμως να αλλάξει το 0-1 που ήταν το σκορ ημιχρόνου.

Στην επανάληψη οι γηπεδούχοι μπήκαν πολύ δυνατά στο ματς και σκόραραν με τον Παπανδρέου στο 54′ μετά από γύρισμα του Χαϊντίνι κάνοντας το 1-1!

Στην συνέχεια και οι δύο ομάδες δεν πήραν ρίσκα και έτσι μαζί βρίσκονται πλέον στην Γ’ Εθνική καθώς το 1-1 έμεινε μέχρι το τέλος!

ΑΟΤ: Χρήστου, Σαβουιδάκης, Κουρουθιανάκης, Δουλγεράκης (60′ Γερακιός), Λούσι, Μεϊρέλες, Στεφανάκης, Παραθύρας (46′ Αριστεινίδης), Μεταξάκης (71′ Γρηγοράκης), Παπανδρέου (88′ Τσακιράκης), Χαϊντίνι (88′ Σμαραγδάκης)

Μανδραϊκός: Μαβίδης, Λογοθέτης Α., Φραγκόπουλος (83′ Γούκα), Λαμπρίδης, Παντίδος, Γεωργιάδης (77′ Λογοθέτης Φ.), Λέλουδας (65′ Γκαβζίδης), Γιούκαρης, Πετσίτης, Πασαλίδης Χ., Χαλβατζίου (83′ Φυσαράκης)