Α.Ο Τυμπακίου: Λύγισε στο πρώτο μέρος και έχασε από το Χαϊδάρι (0-2)

Την ήττα με 0-2 γνώρισε ο Α.Ο Τυμπακίου σήμερα στην έδρα του από το Χαϊδάρι σε παιχνίδι που έγινε για την 4η αγωνιστική του 4ου ομίλου της Γ΄Εθνικής.

Η φιλοξενούμενη ομάδα είχε  την υπεροχή στη μεγαλύτερη διάρκεια του αγώνα και δίκαια πήρε τη νίκη κυρίως χάρη στην απόδοση της στο πρώτο ημίχρονο όπου σημείωσε και τα δύο τέρματα που έκριναν την αναμέτρηση στο 6΄με τον Γκέτσι και στο 42΄με τον Αργυρίου.

Το Χαϊδάρι μπήκε πολύ καλύτερα στο παιχνίδι από τον Α.Ο.Τυμπακίου και με ένα τρομερό μακρινό σουτ του Γκέτσι στο 6΄που δεν άφησε περιθώρια στον Χρήστου έκανε το 0-1.

Το γκολ αυτό αιφνιδίασε την ομάδα της Μεσαράς με το Χαϊδάρι να χάνει καλές ευκαιρίες και για ένα δεύτερο τέρμα στο 32΄με σουτ του Μπουτσίκαρη που έδιωξε δύσκολα ο Χρήστου, και στο 33΄σε κεφαλιά του Πολίτη που μπλόκαρε ο τερματοφύλακας του Α.Ο.Τυμπακίου.

Στο 42΄ήρθε τελικά το 0-2 για τους φιλοξενούμενους όταν ο Κυριαζής μπήκε στην περιοχή από τα δεξιά έχοντας μπροστά του τον Χρήστου πάσαρε στον Αργυρίου και αυτός σε άδειο τέρμα πλάσαρε για το 0-2.

Με το 0-2 εις βάρος του ο Α.Ο.Τυμπακίου παρότι βελτίωσε την εικόνα του στο δεύτερο ημίχρονο δεν κατάφερε να πετύχει ένα γρήγορο γκολ που ήταν το ζητούμενο για να ξαναμπεί στο ματς και κάπως έτσι παρέμεινε μέχρι το τέλος το 0-2 για το Χαίδάρι που στο ξεκίνημα του δευτέρου μέρους θα μπορούσε να είχε πετύχει και τρίτο γκολ στο 47΄σε μακρινό σουτ του Κυριαζή και στο 49΄σε κεφαλιά του Αργυρίου που πέρασε λίγο άουτ.

Ο Α.ΟΤυμπακίου από την μεριά του θα μπορούσε να είχε μειώσει το σκορ στο 66΄και στο 72΄στις ευκαιρίες που είχε με τον Πέτρου και τον Χαίντίνι αλλά δεν τα κατάφερε.

Α.Ο.Τυμπακίου: Χρήστου, Σαβουιδάκης, Στεφανάκης (65΄Γερακιός), Χότζα, Λούσι, Μεϊρέλες, Κουτάντος, Γρηγοράκης (55΄Νικολακάκης), Καλογεράς (55΄Παπανδρέου), Αζίζι (55΄Χαϊντίνι), Πέτρου.

Χαϊδάρι: Nτούνης, Αλεξίου, Γκουτσίδης (70΄Φαρμάκης), Πολίτς, Στασάφης, Τσιούλος, Γκέτσι (46΄λ.τ Ερρίκος) , Κυριαζής (81΄Συριόπουλος), Αργυρίου, Μπουτσικάρης (81΄Νταλακούρας), Γωγουβίτης.