Σπουδαίο διπλό και ξανά στη 2η θέση η Αγ. Βαρβάρα, 1-2 τη Γαρίπα

Tη νίκη που την έφερε ξανά στην 2η θέση του βαθμολογικού πίνακα πέτυχε η Αγ. Βαρβάρα που επικράτησε 1-2 της Γαρίπας το απόγευμα του Σαββάτου.

Με τον Μαρή ν’ ανοίγει το δρόμο και τον Γιαλλιτάκη ν’ ανακτά το προβάδισμα στα τελευταία λεπτά, ο ΑΣΑΒ νίκησε με 1-2 τη Γαρίπα για την 22η αγωνιστική του πρωταθλήματος.

Η ομάδα του Γιώργου Φιολιτάκη κατάφερε να πάρει προβάδισμα από νωρίς στο ματς και στην πρώτη της ευκαιρία ν’ ανοίξει το σκορ, με τον Μαρή να σκοράρει μόλις στο 5′ για το 1-0.

Έχοντας πάρει το προβάδισμα από νωρίς ο ΑΣΑΒ είχε τις ευκαιρίες να διευρύνει το προβάδισμα του, με τον Παπαγγελή να σουτάρει εκτός περιοχής και να σημαδεύει το δοκάρι, ενώ καλές ευκαιρίες για να σκοράρουν είχαν και οι Γαρεφαλάκης, Αντωνακουδης και Γιαλιτάκης

Η Γαρίπα που προσπάθησε να φέρει το ματς στα ίσια πριν την ανάπαυλα του πρώτου ημιχρόνου, κατάφερε να ισοφαρίσει με απευθείας εκτέλεση φάουλ του Καστρινάκη σε 1-1 στο 44′.

Στο δεύτερο ημίχρονο, η μία χαμένη ευκαιρία διαδεχόταν την άλλη, το ματς όδευε στο να λήξει ισόπαλο, όμως ο Γιαλιτάκης είχε διαφορετική γνώμη και με σουτ μέσα από την περιοχή, έδωσε τη λύση στην ομάδα του για το τελικό 1-2 στο 85′.

Γαρίπα (Ντουλάκης): Κασαπάκης, Χαλκιαδάκης, Νικηφόρος, Κορτσινίδης, Μαθιουδάκης, Παπαδάκης, Κασαπάκης Χ., Φώτης, Σεραφειμίδης, Βασιλάκης, Καστρινάκης