Μεθυσμένη πολιτεία το Ασήμι: Πανηγυρίζει την επιστροφή της ομάδας στην Α1 ΕΠΣΗ!

Το Ασήμι και μαθηματικά πανηγυρίζει την επιστροφή του στην Α1 ΕΠΣΗ, μετά τη νίκη με 5-0 κόντρα στις Ασίτες έξι αγωνιστικές πριν το τέλος του πρωταθλήματος.

Η ομάδα του Νίκου Φανουράκη ήθελε νίκη σε συνδυασμό ήττας των Δειλινών στο ντέρμπι με την Αγ. Βαρβάρα, όπερ και εγένετο, αφού επικράτησε με το ευρύ 5-0 των Ασιτών που πήγαν στη Μεσαρά με πολλές απουσίες, ενώ κι ο ΑΣΑΒ της έκανε το χατίρι στην έδρα της.

Το Ασήμι παρότι απομένουν έξι αγωνιστικές ακόμη για τη λήξη της σεζόν, μπορεί να υπολογίζεται πλέον σαν ομάδα της Α1 ΕΠΣΗ, πανάξια όπως αποδεικνύει και ο βαθμολογικός πίνακας.

Στο 20′ ο Χασουράκης μετά από ωραίο 1-2 με τον Χατζάκη βρέθηκε σε θέση βολής και δεν έχασε την ευκαιρία να ανοίξει το σκορ για την ομάδα του, κάνοντας το 1-0.

Στο 30′ μετά από παράλληλο γύρισμα ο Ρεμούνδος έγινε κάτοχος της μπάλας και αφού στόπαρε εκτέλεσε για να διπλασιάσει το προβάδισμα των γηπεδούχων.

Το σκορ του ημιχρόνου για το 3-0 διαμόρφωσε ο Σαριδάκης, παίρνοντας τη κεφαλιά μετά από εκτέλεση κόρνερ του Χατζάκη.

Με το αποτέλεσμα να έχει κριθεί και έχοντας μάθει τι συνέβαινε στο άλλο παιχνίδι, ο Χατζηκωνσταντίνου σκόραρε δύο ακόμη τέρματα, λίγα λεπτά μετά την είσοδο του στο παιχνίδι, διαμορφώνοντας το τελικό 5-0 στο 75′ και στο 85′ με κοντινές εκτελέσεις μέσα από την περιοχή.

Ασήμι (Νίκος Φανουράκης): Βασιλάκης, Σαριδάκης, Αντωνάκης, Ξαγοραράκης, Χατζηπαυλίδης (60′ Μηναδάκης), Γιοτοπούλι, Χασουράκης (60′ Χατζηκωνσταντίνου), Ρεμούνδος, Χατζάκης (65′ Γιαννουλάκης), Πρίφτη (65′ Ντρομπονίκου), Ψωμάς (60′ Μπέρκης)

Ασίτες (Ζαχάρης Αναστασάκης): Φουντουλάκης, Θεοχαράκης, Παρασύρης, Κοπιδάκης, Λιανδράκης, Περογαμβράκης, Τριανταφύλλου, Αναστασάκης, Κοπιδάκης, Σαβουϊδάκης, Αποστολάκης