Eπέστρεψε στις νίκες η Κ19 του ΟΦΗ κερδίζοντας με 2-1 τον ΠΑΣ Γιάννινα

Με πρωταγωνιστή τον Πιστικό, η K19 του ΟΦΗ επέστρεψε στις νίκες, επικρατώντας με σκορ 2-1 της αντίστοιχης του ΠΑΣ Γιάννινα στο Βαρδινογιάννειο αθλητικό κέντρο, για την εξ αναβολής αναμέτρηση της 21ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος Super League K19.

Οι ποδοσφαιριστές του Μανώλη Πατεμτζή μπήκαν δυνατά στο ματς και απείλησαν στο 5’, με τον Φανουράκη να επιχειρεί δυνατό σουτ μέσα από την περιοχή και τον Βρακά να διώχνει σε κόρνερ.

Μόλις τρία λεπτά αργότερα ο Χότζα με κεφαλιά νίκησε τον αντίπαλο γκολκίπερ για το 1-0, μετά από εκτέλεση φάουλ του Πιστικού.

Οι φιλοξενούμενοι είχαν την πρώτη τους καλή στιγμή στο 10′, με τον Κύρκο να εκτελεί απευθείας φάουλ, αναγκάζοντας τον Μακατουνάκη σε δύσκολη απόκρουση. Η ισοφάριση για την ομάδα των Ιωαννίνων ήρθε στο 29′, όταν μετά από γύρισμα του Λώλη, ο Κύρκος σούταρε σε κενή εστία για το 1-1, σκορ με το οποίο ολοκληρώθηκε το α’ ημίχρονο.

Τα πρώτα λεπτά του β’ ημιχρόνου κύλησαν χωρίς να υπάρξει κάποια αξιοσημείωτη φάση από τις δυο ομάδες.

Στο 66’ ο Γανόπουλος έκανε το σουτ, με τον Βρακά να έχει απάντηση.

Στο 79’ ο Πιστικός με απευθείας εκτέλεση φάουλ νίκησε τον αντίπαλο γκολκίπερ, ενώ στο 84’ η ομάδα του ΟΦΗ θα μπορούσε να πετύχει και τρίτο γκολ, όμως η μπάλα από την εκτέλεση φάουλ του Φανουράκη σταμάτησε στο δοκάρι της εστίας των φιλοξενούμενων.

Κ19 ΟΦΗ (Μ. Πατεμτζής): Μακατουνάκης, Σαλούστρος, Σημαντηράκης, Ρολάκης, Χότζα, Ζαχαριουδάκης, Αδαμάκης (59′ Μάρα), Πιστικός, Fallatah (46′ Γανόπουλος), Φαϊτάκης (80′ Μακράκης), Φανουράκης.