Μικτή Κ14 ΕΠΣΗ: Πήρε την πρόκριση επί της Μεσσηνίας με σκόρερ τον Μπουλούκα

Tην πρόκριση της στην 3η φάση του Πανελληνίου Πρωταθλήματος Μικτών Ομάδων πανηγυρίζει η Κ14 της ΕΠΣΗ, που κατάφερε να κερδίσει την αντίστοιχη της Μεσσηνίας με ένα γκολ που σημειώθηκε μόλις στο 6ο λεπτό του ματς.

“Χρυσός” σκόρερ για το Ηράκλειο ο Μπουλούκας που εκτέλεσε εξαιρετικά το φάουλ από τα δεξιά και κατάφερε να στείλει τη μπάλα στα δίχτυα.

Αυτό το τέρμα ήταν και το μοναδικό στην αναμέτρηση, δίνοντας το εισιτήριο για την επόμενη φάση στην Κ14 της ΕΠΣΗ, η οποία κατάφερε παρά την πίεση του αντιπάλου, να κρατήσει το μηδέν στα μετόπισθεν.

ΟΙ ΦΑΣΕΙΣ ΤΟΥ ΜΑΤΣ:

6′ ΓΚΟΛ! Εκτέλεση φάουλ από τον Μπουλούκα από δεξιά, η μπάλα θα καταλήξει στα δίχτυα! Εξαιρετικό το χτύπημα φάουλ από τον νεαρό παίκτη!
17′ Αναγκαστική αλλαγή για τους φιλοξενούμενους, ο Αγγελάκης που τραυματίστηκε περνάει εκτός. Παπαγεωργόπουλος στη θέση του.
27′ Μεγάλη ευκαιρία για τη Μεσσηνία, ο Δημητρίου έκλεψε, μπήκε περιοχή αφύλακτος, σούταρε από πολύ κοντά και ο Κάββαλος έδιωξε! Ο Χρυσοβέργης στην επαναφορά την έστειλε ψηλά άουτ!
58′ Παναγιωτάκης, Σαρόγλου εντός, Γιακουμάκης και Παπαφραγκάκης εκτός
60′ Καλό σουτ του Χρυσοβέργη, θα μπλοκάρει ο Κάββαλος
72′ Λέσι στη θέση του Υζάι
77′ Σταθάς στη θέση του Πανταζή
77′ Καλό σουτ για τους γηπεδούχους από τον Παπαδάκη, άουτ η μπάλα!
78′ Ο Παπαχριστόπουλος θα επιχειρήσει σουτ, διώχνει ο Κάββαλος
78′ Φανουράκης περνάει εντός αγωνιστικού χώρου, αντικαθιστά τον Πατεράκη

Οι εντεκάδες των δύο ομάδων:

ΕΠΣΗ: Κάββαλος, Κογκάκης, Κλάδος, Πλαΐτης, Γεωργακόπουλος, Πατεράκης, Μπουλούκας, Παπαδάκης, Γιακουμάκης, Υζάι, Παπαφραγκάκης

ΕΠΣΜ: Αντωνόπουλος, Γιαννακόπουλος, Παπαχριστοφίλου, Σκρεπέτος, Σπυρόπουλος, Σκιαδόπουλος, Μανιάτης, Πανταζής, Χρυσοβέργης, Δημητρίου, Αγγελάκης