Φοβερός Εργοτέλης – Φιλική τριάρα στον Ρεθυμνιακό!

Φιλική τριάρα για τον Εργοτέλη

Πραγματοποιώντας μία πάρα πολύ καλή εμφάνιση κόντρα σε αντίπαλο Γ’ Εθνικής, τον Ρεθυμνιακό, ο Εργοτέλης επικράτησε με σκορ 3-1 στο Μαρτινένγκο και έδειξε ότι είναι σε πολύ καλό δρόμο!

Οι “κιτρινόμαυροι” κατάφεραν να “καθαρίσουν” από το πρώτο μέρος το φιλικό καθώς μέσα σε οκτώ λεπτά έβαλαν τρία γκολ και πήγαν στα αποδυτήρια προηγούμενοι με σκορ 3-0!

Αρχικά ο Ματίας Γκονζάλες με εύστοχο χτύπημα πέναλτι στο 35′ έκανε το 1-0 για τον Εργοτέλη, με τον Ντίσα στο αμέσως επόμενο λεπτό να κάνει δύο τα τέρματα της ομάδας του!

Σαν να μην έφτανε αυτό ο ίδιος παίκτης με διαγώνιο σουτ έκανε το 3-0 στο 43′, που ήταν και το σκορ ημιχρόνου.

Στην επανάληψη ο Ρεθυμνιακός κατάφερε να μειώσει με τον Σηφακάκη με πλασέ στο 63′ και έχασε κάποιες καλές ευκαιρίες με κύριο εκφραστή τον ίδιο ποδοσφαιριστή χωρίς όμως να αλλάξει το 3-1 που ήταν και το τελικό αποτέλεσμα ενός φιλικού όπου ο Εργοτέλης ήταν εντυπωσιακός κόντρα σε αντίπαλο μεγαλύτερης κατηγορίας!