Νίκη για Εργοτέλη με 3-1 και υποβιβασμός για την Τύλισο

Η Τύλισος γνώρισε την ήττα από τον Εργοτέλη με 3-1 και υποβιβάστηκε και μαθηματικά στην Α2 ΕΠΣΗ.

Το σύνολο του Δημήτρη Χωματά αγωνίστηκε με αρκετά νέα παιδιά στην σύνθεση της, προηγήθηκε στο 7ο λεπτό με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Μανιούδη, έχοντας καλή παρουσία και στο υπόλοιπο πρώτο ημίχρονο.

Ο Εργοτέλης βρήκε την απάντηση στο 37′ με τον Μιχελουδάκη να σκοράρει κόντρα στην πρώην ομάδα του, για το 1-1 που ήταν το σκορ ημιχρόνου.

Στην επανάληψη, οι «κιτρινόμαυροι» βρήκαν και δεύτερο γκολ με τον Τάγγινη στο 72′ να σημειώνει το 2-1, μετά από κλέψιμο, ενώ το τελικό 3-1 υπέγραψε ο Ντίσα από πάσα του Φαϊτάκη στο 85′, με την Τύλισο να πληρώνει τα ατομικά λάθη και την κούραση στην επανάληψη.

Εργοτέλης:Μίρασι(46’Παπαδάκης),Μαυροειδής,Μερκουλίδης,Τβαούρι(58’Κρασανάκης),Παναγιωτάκης,Βασιλάκης,Σφακιανάκης,Τάγγινης,Χότζα,Μιχελουδάκης(68’Ντίσα),Φθενάκης

Τύλισος: Γκογκόσης,Λυγεράκης,Μαματζάκης,Παπάζογλου,Σαμαριτάκης,Τζανής,Μανιούδης,Μάτσα,Μπουρδάκης,Ταβουλαρέας,Σταματάκης