Συνεχίζει στις νίκες με την ουσία η Φαιστός – Τα δοκάρια ο Άγιος Δημήτριος!

Ο Άγιος Δημήτριος είχε τα τρία δοκάρια, η Φαιστός είχε τα τρία γκολ και κατάφερε να πάρει το τρίποντο

Την τρίτη της νίκη σε ισάριθμα ματς πανηγύρισε η Φαιστός, η οποία επικράτησε με σκορ 3-2 του Αγίου Δημητρίου.

Οι γηπεδούχοι είχαν την ουσία σκοράροντας τρεις φορές, ενώ είχαν και ένα δοκάρι.

Αντίθετα ο Άγιος Δημήτριος είχε δύο γκολ και τρία δοκάρια στο ματς.

Η πρώτη μεγάλη φάση στο ματς άνηκε στον Άγιο Δημήτριο, ο οποίος είχε δοκάρι στο 16′ με τον Βιτσαξάκη!

Στο αμέσως επόμενο λεπτό η Φαιστός ήταν πιο αποτελεσματική και πήρε κεφάλι στο σκορ με τον Παπαδάκη – Μαυρίδη μετά από κάθετη του Καργάκη!

Στο 28′ ο Άγιος Δημήτριος είχε δεύτερο δοκάρι, αυτή την φορά οριζόντιο με τον Πεδιαδιτάκη!

Τελικά η ισοφάριση για τους φιλοξενούμενους ήρθε στην τρίτη και φαρμακερή φάση τους στο ματς με τον Λουμπάκη στο 34′!

Η Φαιστός βρήκε και δεύτερο τέρμα πριν την λήξη του ημιχρόνου με τον Κουτσάκη με πλασέ στο 40′ μετά από φοβερή πάσα 40 μέτρων του Ντόκου και έτσι οι δύο ομάδες οδηγήθηκαν στα αποδυτήρια με το σκορ στο 2-1.

Στην επανάληψη και πιο συγκεκριμένα στο 56′ ήρθε η ώρα για το πρώτο δοκάρι και της Φαιστού με τον Παπαδάκη – Μαυρίδη να σημαδεύει το οριζόντιο δοκάρι!

Οι φιλοξενούμενοι είχαν και τρίτο δοκάρι στο ματς με τον Γαλανάκη, και τελικά η Φαιστός κατάφερε να φτάσει εκείνη σε τρίτο τέρμα!

Το τελικό 3-2 διαμόρφωσε στο 90′ ο Λουκάς με σουτ στην επαναφορά μετά από εκτέλεση φάουλ του Βιτσαξάκη.

Φαιστός: Ροδουσάκης, Τσούπι, Σκαντζάκης, Ντόκο, Παπαδάκης Α., Κουτσάκης, Παπαδάκης Γ., Νικηφοράκης, Γρηγοράκης, Καργάκης, Παπαδάκης Γ.

Άγιος Δημήτριος: Παπαδάκης, Ζαλούμης, Σερλιδάκης, Μπεζάνι, Κοκολογιαννάκης, Μανιαδάκης, Αρτάκης, Αεράκης, Πεδιαδιτάκης, Γαλανάκης, Ρουμπάκης, Βιτσαξάκης