Final 4 Κύπελλο ΕΠΣΗ: Πήρε το εισιτήριο για τον τελικό ο Αλμυρός, 5-0 τον ΠΑΝΟΜ

ΠΑΝΟΜ και Αλμυρός αναμετρήθηκαν στο γήπεδο του Καστελίου, με φόντο το εισιτήριο για το μεγάλο τελικό του Κυπέλλου της ΕΠΣΗ, την ερχόμενη Κυριακή.

Η ομάδα του Μανώλη Σουτζή κατάφερε να επικρατήσει με σκορ 5-0 και να επιβεβαιώσει τον τίτλο του φαβορί, για να αντιμετωπίσει στον τελικό τον ΠΟΑ που πήρε την πρόκριση στα πέναλτι από τον Ηρόδοτο.

Ο Αλμυρός έδειξε από πολύ νωρίς (3′) ότι δεν… αστειεύεται με τον Παπαδομιχελάκη να ανοίγει το σκορ. Το 0-1 ήταν και το σκορ ημιχρόνου, με τους παίκτες της ομάδας του Γαζίου να ξεκινούν το ίδιο δυναμικά με το πρώτο ημίχρονο στην επανάληψη, όταν στο 50′ ο αρχηγός των τυπικά φιλοξενούμενων Κρις Ξενοκτιστάκης “σημάδεψε” το δοκάρι του Κανετάκη.

Τέσσερα λεπτά μετά ο Ρέγες ανέβασε το δείκτη του σκορ σε 2-0 και πριν καν κοπάσουν οι πανηγυρισμοί ο Κέρι χρίστηκε σκόρερ για να γράψει το 3-0.

Στο 59′ ήταν σειρά του Βουιδάσκη να σκοράρει για το 4-0, ενώ το 5ο και τελευταίο γκολ του Αλμυρού προήλθε από τα πόδια του Κοιλιάρα ο οποίος μόλις είχε περάσει στο ματς και είχε… έμπνευση από πολύ πλάγια θέση να σουτάρει.

Διαιτητής ήταν ο Μαυραντωνάκης με βοηθούς τον Βασιλάκη και τη Μασέλη ενώ 4oς είναι ο Γαρεφαλάκης.