Ήττα για τον Γιούχτα στο Ρέντη από τον Ολυμπιακό Β΄(3-1)

Tην ήττα με 3-1 γνώρισε εκτός έδρας ο Γιούχτας από τον Ολυμπιακό Β΄για την 9η αγωνιστική των Play Outs στο Νότιο Όμιλο της Super League 2 σε ένα αδιάφορο βαθμολογικά ματς και για τις δύο ομάδες που έχουν υποβιβαστεί και μαθηματικά στη Γ΄Εθνική κατηγορία.

Oι γηπεδούχοι ήταν αυτοί που άνοιξαν πρώτοι το σκορ στο 15΄με ωραίο σουτ του Μαρίνου, με τον Γιούχτα να ισοφαρίζει στο 29΄με σουτ του Νοικοκυράκη. Ο Ολυμπιακός Β΄κατάφερε να ¨”κλειδώσει” τη νίκη του προς το τέλος του ματς όταν και έβαλε δύο τέρματα στο 86΄με εύστοχο πέναλτι του Βλαχομήτρου που κέρδισε ο Πατήρας, και στο 88΄με πλασέ του Πατήρα μετά από ασίστ του Μπα. Οι γηπεδούχοι ολοκλήρωσαν το παιχνίδι με δέκα παίκτες λόγω αποβολής του Μπαγκαλιάνη με δεύτερη κίτρινη κάρτα.

Το φιλμ του αγώνα
15’ ΓΚΟΛ για τον Ολυμπιακό. Ο Μαρίνος με πλασέ ανοίγει το σκορ από πολύ νωρίς.
20’ Ο Λώλης απ’ τα δεξιά πλάσαρε με την μπάλα να περνάει ξυστά δίπλα απ’ το δοκάρι.
29’ ΓΚΟΟΟΟΛ για την ομάδα μας! Ο Νοικοκυράκης έπειτα από ωραία μπαλιά του Κόλα, προσπερνάει τον τερματοφύλακα και με εξαιρετικό πλασέ ισοφαρίζει στου Ρέντη, απέναντι στον Ολυμπιακό Β’ (1-1).
35’ Η ομάδα μας διαμαρτυρήθηκε έντονα για πέναλτι έπειτα από χέρι αμυντικού του Ολυμπιακού, με τον διαιτητή να δείχνει συνέχεια στο ματς.
41′ Ο Μπα πάτησε στον Μαρίνο, ο οποίος από τα αριστερά της περιοχής έκανε το σουτ, πέρασε άουτ.
44′ Νέα στιγμή για τον Ολυμπιακό, με τον Ιμπαγάσα να στρώνει στον Σαπουντζή, ο οποίος δοκίμασε το μονοκόμματο σουτ, σωτήρια ο Πρινιωτάκης.
57′ Μακρινό σουτ του Σαπουντζή, μπλοκάρει σταθερά ο Πρινιωτάκης.
65’ Ωραία προσπάθεια από τον Λώλη και χαμένη ευκαιρία για την ομάδα μας! Ο Λώλης είδε εκτός εστίας τον Μπότη και με ψιλοκρεμαστό πλασέ, επιχείρησε να βάλει ένα πανέμορφο γκολ με την μπάλα να καταλήγει λίγο πάνω απ’ την εστία.
70’ Ο Πρινιωτάκης μπλοκάρει πλασέ του Καρακούτη απ’ το ύψος της μικρής περιοχής.
77’ Ο Βλαχομήτρος με σουτ στέλνει την μπάλα πάνω στον Λιποράσε και εν συνεχεία, πάνω απ’ την εστία.
86’ Ο Ολυμπιακός κέρδισε πέναλτι, έπειτα από ανατροπή του Πατήρα στην περιοχή. Ο Βλαχομήτρος ανέλαβε την εκτέλεση και σκόραρε.
88′ Ο Μπα έκλεψε από τον Φαζό πάτησε περιοχή, έδωσε στον Πατήρα, ο οποίος με πλασέ έγραψε το 3-1.
92’ Με δέκα ο Ολυμπιακός Β’. Αποβλήθηκε ο Μπαγκαλιάνης, με δεύτερη κίτρινη σε ένα λεπτό.
93’ Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Μπουρσέλη, πάνω από τα δοκάρια.
Ολυμπιακός Β’ (Αριέλ Ιμπαγάσα): Μπότης, Μπα, Λάιτνερ (Τσέλιος 78’) Μπαγκαλιάνης, Ρέτσος, Μαυρουδής (Σγουρός 58’), Μαρίνος (Πατήρας 66’) Κατσουλίδης, Ιμπαγάσα (Καρακούτης 58’) Σαπουντζής, Πινακάς (Βλαχομήτρος 66’)
Γιούχτας (Κώστας Ανυφαντάκης): Πρινιωτάκης, Λιποράσε (Φαζός 81’) Τσίρης, Κόλα, Κορνιλάκης, Θεοδωράκης (Μπουρσελης 70’) Λώλης, Δασκαλάκης, Νοικοκυράκης (Ροβίθης 81’), Κωστανάσιος, Βρετός (Αλεξόπουλος 62’)