Γιούχτας – Μοχός 3-0: Σκόραραν οι “νέοι” στο πρώτο φιλικό προετοιμασίας

Ο Γιούχτας επικράτησε 3-0 του Μοχού σε φιλικό παιχνίδι που διεξήχθη στις Αρχάνες.

Σε ένα ματς το οποίο περιελάμβανε δυο 35λεπτα ο Γιούχτας επικράτησε του Μοχού με σκορ 3-0 ενώ σημάδεψε και μια φορά το δοκάρι.

Στο 23′ σε σέντρα του Μπουρσέλη από τα δεξιά ο  Σουρνάκης  έστειλε την μπάλα στα δίχτυα σημειώνοντας το 1-0.

Στο 31’ ο Μπουρσελης εκτέλεσε κόρνερ και ο Παπαδομιχελάκης με κεφάλια διπλασίασε τα τερματα.

Στο 52’ οι πράσινοι έγραψαν το 3-0 με προβολή του Παυλίδη μετά από σεντρα του Πακιουφάκη.

Πέντε λεπτά αργότερα ο Παυλίδης εχασε την ευκαιρία να κάνει δυο τα προσωπικά του τέρματα όταν η προβολή που έκανε σε σέντρα του Φουκαράκη χτύπησε στο κάθετο δοκάρι.

Γιούχτας ( Μανόλης Σουτζής): Μακατουνάκης, Γερονικολός, Κορνηλάκης, Μερκουλίδης, Παπαδομιχελάκης, Βοϊδάσκης, Σουρνάκης, Δασκαλάκης, Πακιουφάκης, Μπουρσέλης, Ορφανουδάκης

Στο Β’ Ημίχρονο έπαιξαν επίσης οι:  Κόλλιας, Γελαδάρης, Κορνηλάκης, Παπαδομιχελάκης, Περγαντής, Μαυρογιαννακης, Φουκαράκης, Κοντογιάννης, Πακιουφάκης,, Βελίνης, Παυλίδης.

Μοχός (Αντώνης Λεκάκης): Ζαφείρης, Ραπανάκης, Τσιμινικάκης Σ., Παγώνης, Βαρδάκης, Τσιμινικάκης Ρ., Τσακάνι, Σκουτέλης, Μυλωβας, Ζαφείρης, Χιώτης.

Στο δευτερο ημίχρονο αγωνιστικαν επίσης οι: Παπουτσάκης, Χουδετσανάκης, Χασουράκης, Φραγκάκης, Κωτσής, Ποσκουριτσιτς