«Φόρτσαρε» στην επανάληψη ο Γιούχτας, 6-0 τον Ρωμανό

Ο Γιούχτας ανεβάζοντας κατά πολύ τον ρυθμό του στην επανάληψη, επικράτησε 6-0 του Ρωμανού στην μεταξύ τους φιλική αναμέτρηση στις Αρχάνες.

Με το εμφατικό 6-0 επικράτησε του Ρωμανού στο Μαρκομιχελάκειο Στάδιο των Αρχανών ο Γιούχτας, με την ομάδα του Μανόλη Σουτζή να σημειώνει όλα τα γκολ της στο δεύτερο μέρος του παιχνιδιού.

Μετά από ένα ημίχρονο με λίγες φάσεις και ένα ακυρωθέν γκολ του Παυλίδη, οι Αρχανιώτες έκαναν επίδειξη ισχύος στην επανάληψη, δίνοντας διαστάσεις θριάμβου στην επικράτηση του κόντρα στην ομάδα της Ελιάς.

Στο 50′ έπειτα από σέντρα του Γαϊτανίδη, ο Παυλίδης σκόραρε με πλασέ, με τον πρώτο να χρίζεται σκόρερ, δύο λεπτά αργότερα, αξιοποιώντας την ασίστ του Δασκαλάκη.

Στο 56′ ο Γαϊτανίδης πέτυχε και δεύτερο γκολ, πλασάροντας τον Κασσωτάκης μετά από κόρνερ του Πακιουφάκη. Στο 75′ με σουτ του νεαρού Δημήτρη Μαυρογιαννάκη, ο Γιούχτας έκανε το 4-0, με τον Κοντογιάννη στο 85′ να παίρνει τη… σκυτάλη γράφοντας το 5-0, για να έρθει στο 87′ ο Ορφανουδάκης να βάλει το… κερασάκι στην τούρτα και να διαμορφώσει το τελικό 6-0, κόντρα στον Ρωμανό του Κώστα Ταβλαδωράκη, ο οποίος σε μία εβδομάδα αναμένεται να κάνει την πρεμιέρα του στο πρωτάθλημα, αντιμετωπίζοντας στο τοπικό ντέρμπι την Χερσόνησο.

Γιούχτας ( Μάνος Σουτζής): Μακατουνάκης (46′ Κόλλιας) Τζανής (75′ Βελίνης) Παπαδομιχελάκης, Γερονικολός (46″ Γελαδάρης), Πανηνιώτης, Κοντογιάννης, Φουκαράκης (46′ Δασκαλάκης), Μπουρσέλης, Χριστόπουλος (46′ Πακιουφάκης), Γαϊτανίδης (62′ Μαυρογιαννάκης) , Παυλίδης (Ορφανουδάκης).

Ρωμανός (Κωστας Ταβλαδωράκης): Κασσωτάκης, Ζερβός, Διακάκης, Μπαλάφας, Περγαντής, Παχάκης, Κόκκινος (, Μαυρομάτης, Μαρκόπουλος, Κομνηνός Ι. Σαριδάκης.