Παρέμεινε αήττητος εντός ο Γιούχτας, 2-2 με Ιωνικό – Άξιζε τη νίκη

Γιούχτας και Ιωνικός διασταύρωσαν τα ξίφη τους στο «Γεντί Κουλέ» στο πλαίσιο της 10ης αγωνιστικής του Νοτίου Ομίλου της Σούπερ Λιγκ 2 με το τελικό σκορ να γράφει 2-2.

Μόλις στο 1ο λεπτό του παιχνιδιού ο διαιτητής Κεχαγιάς από την Κοζάνη καταλόγισε ένα αμφισβητούμενο πέναλτι κατά των πρασίνων, με τον  Περέιρα να ευστοχεί από τα 11 βήματα.

Οι γηπεδούχοι αντέδρασαν και στο 29′ με τον Ροβίθη έφεραν το ματς στα ίσια. Δύο λεπτά αργότερα ο Λιποράσε με κεφαλιά έβγαλε τον Γιούχτα σε θέση οδηγού, όμως λίγο πριν τη λήξη του ημιχρόνου ο Ιωνικός κατάφερε να ισοφαρίσει σε 2-2 με τον Γιακουμάκη.

Η ομάδα των Αρχανών προσπάθησε να πάρει τη νίκη έχοντας στο β’ μέρος και δοκάρι με τον Μπρους, ενώ είχε και την κατοχή σε ένα μεγάλο μέρος του ματς.

Ο Γιούχτας πάντως παραμένει αήττητος εντός και πλέον στρέφει το βλέμμα του στο εκτός της επόμενης εβδομάδας στη Λευκάδα.

Παρακολουθήστε μέσα από το LIVE του PrimeSport την αναμέτρηση, λεπτό προς λεπτό.

Διαιτητής: Κεχαγιάς (Κοζάνης)
Βοηθοί: Κολλιάκος, Σαϊμόλης (Αθηνών)