Ήττα για την Κ19 του Γιούχτα από τον Ιωνικό

Την ήττα με 0-4 γνώρισε η ομάδα Κ19 του Γιούχτα, απ’ την αντίστοιχη του Ιωνικού, στο γήπεδο του Λίντο.

Οι «πράσινοι» μπήκαν καλά στο πρώτο μέρος και πάλεψαν, ωστόσο δέχτηκαν γκολ απ’ τον Ντόβα στο 18ο λεπτό.

Στο 36’ ο Γιούχτας ζήτησε πέναλτι έπειτα από ανατροπή πάνω στον Καρπαθάκη, κάτι που λανθασμένα δεν δόθηκε απ’ τον διαιτητή της συνάντησης.

Στην επανάληψη, οι φιλοξενούμενοι διπλασίασαν τα τέρματα τους με πέναλτι το οποίο έκανε ο Καρπαθάκης (52’).

Από εκεί και πέρα η ομάδα του Λεωνίδα Τιτομιχελάκη ανέβασε στροφές και πάλεψε για να πετύχει γκολ, χάνοντας σημαντικές ευκαιρίες στο 68’ από την σέντρα του Ντουράκη και την προβολή του Κωστάκη, όπως και στο 70’ από απευθείας εκτέλεση φάουλ του Μαυροζαχαράκη, το οποίο μπλόκαρε ο αντίπαλος γκολκιπερ.

Ο Ιωνικός πέτυχε δυο ακόμη γκολ από αντεπιθέσεις, τις οποίες εκμεταλλεύτηκαν οι Αρράτος (75’) και Ντόβας (77’) γράφοντας το τελικό 0-4.

Γιούχτας: Δροσατάκης, Μαυροζαχαράκης, Γκίνη, Περγαντής, Ντουλάκης, Τσαβολάκης, Ντάγια, Καρπαθάκης, Μηναδάκης, Κατσούρι, Κωστάκης

Έπαιξαν και οι: Κατσαρός, Τσαλόπουλος, Σπυριδάκης, Ζέφη, Ντουράκης

Ιωνικός: Μπιτζίνης, Νικόπουλος, Σγκούρη, Μάλλης, Σάνκα, Λεμονίδης, Ντόνας, Αράτος, Ελέζι, Αυλωνίτης, Πανταμίδης