K15: Ο ΟΦΗ τις ευκαιρίες, η ΑΕΚ τη νίκη

Παρά την καλή εμφάνιση και τις ευκαιρίες που δημιούργησε, η Κ15 του ΟΦΗ ηττήθηκε με σκορ 0-2 από την αντίστοιχη της ΑΕΚ, για την 5η αγωνιστική του 2ης φάσης του Δ’ Ομίλου του πρωταθλήματος Super League K15, σε ένα ματς χωρίς βαθμολογικό ενδιαφέρον για την ομάδα τον ΟΦΗ, που έχει ήδη εξασφαλίσει την 1η θέση του ομίλου και την συμμετοχή της στους αγώνες μπαράζ με στόχο την πρόκριση στο Final 4.

Οι «κιτρινόμαυροι» άνοιξαν το σκορ στο 11’, με τον Ποντίκη να σουτάρει μέσα από την περιοχή.

Στο 15’ ο ΟΦΗ έχασε την ευκαιρία να ισοφαρίσει, με τον Καραγιάννη να κάνει το σουτ και την μπάλα να περνά ελάχιστα εκτός εστίας, ενώ το ίδιο συνέβη στο 30ο λεπτό στην προσπάθεια του Στάβρε.

Στο ξεκίνημα του β’ ημιχρόνου και συγκεκριμένα στο 43’ ο Καραγιάννης μπήκε στην περιοχή και σούταρε, όμως δεν κατάφερε να νικήσει τον Τακεσιάν.

Στο 65’ ο ΟΦΗ έχασε μια ακόμη μεγάλη ευκαιρία, με τον Ματθαιάκη να βγαίνει σε θέση τετ α τετ και να πλασάρει, με την μπάλα να περνά λίγο έξω από την εστία των φιλοξενούμενων. Πέντε λεπτά αργότερα ο Καραγιάννης πάτησε περιοχή και σούταρε, αναγκάζοντας σε δύσκολη απόκρουση τον Τακεσιάν, ενώ στην επαναφορά ο Ματθαιάκης δεν κατάφερε να βρει την μπάλα όπως θα ήθελε για να την στείλει στα δίχτυα.

Στο 72’ ο Ποντίκης διπλασίασε τα γκολ της ομάδας του, ενώ στα λεπτά που ακολούθησαν μέχρι τη λήξη της αναμέτρησης δεν υπήρξε αξιοσημείωτη φάση, με το 0-2 να είναι το τελικό σκορ.

Κ15 ΟΦΗ (Π. Πετράς): Ψυκάκος, Μαριετάκης (70’ Κλάδος), Χριστουλάκης (55’ Μολυμπάκης), Ξενούλης, Κλωνάρης, Ασμαριανάκης, Ρυακιωτάκης (55’ Κοντόπουλος), Καραγιάννης, Αντωνακάκης, Κασσαπάκης (40’ Ματθαιάκης), Στάβρε (40’ Πετούσης).