Με… μαινόμενο Κανταρτζή το διπλό στο Ατσαλένιο ο Αετός Ανωγείων!

Κεραυνός και Αετός Ανωγείων διασταύρωσαν τα ξίφη τους για την 7η αγωνιστική της Α2 ΕΠΣΗ στο Ατσαλένιο.

Στην αναμέτρηση που σημειώθηκαν δύο τέρματα στο α’ μέρος και ένα δοκάρι στο β’, οι φιλοξενούμενοι ήταν αυτοί που πανηγύρισαν τη νίκη με σκορ 0-2!

Έπειτα από σουτ του Μ. Κλάδου, η μπάλα σταμάτησε στο οριζόντιο δοκάρι. Στην επαναφορά ο Κανταρτζής με διπλή προσπάθεια, έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα για να ανοίξει το σκορ, μόλις στο 4ο λεπτό του παιχνιδιού!

Ο Κανταρτζής ωστόσο, διπλασίασε τα τέρματά του αρκετά νωρίς στο ματς, όταν στο 23′ με σουτ έξω από τη μεγάλη περιοχή, έγραψε το 0-2 για τον Αετό Ανωγείων!

Στο 60ο λεπτό ο Κεραυνός απείλησε προκειμένου να μειώσει με Φίλιππο Καλογιαννάκη, που μόλις είχε περάσει στο παιχνίδι, να σημαδεύει τη συμβολή των δοκών με σουτ!

Η ομάδα των Ανωγείων, έπειτα από αυτή τη νίκη έφτασε τους 10 βαθμούς και αναρριχήθηκε στην 4η θέση, αναμένοντας πλέον τα αποτελέσματα στα παιχνίδια της Κυριακής.

ΚΕΡΑΥΝΟΣ: Κοκαράκης, Ανδρονάς (75′ Χριστοδουλάκης), Κουμάκης, Προβατάς, Ζωάκης (45′ Koκαράκης), Μαυρογιαννάκης (45′ Καλογιαννάκης Φ.), Καλλέργης (45′ Χατζηιωάννου), Καλογιαννάκης Σ., Κωστάκης (75′ Χουστουλάκης), Δρακάκης, Κούπος

ΑΕΤΟΣ ΑΝΩΓΕΙΩΝ: Ανταλουδάκης, Κονιός (λ.τρ. 63′ Κρητικός), Κωνσταντάκης, Κυριακάκης, Ζωνάκης, Αγγελής (76′ Σπαχής), Κανταρτζής, Δρίτσας (89′ Κεφαλογιάννης Γ.), Κλάδος Μ. (76′ Κεφαλογιάννης Α.), Κολιοδαράκης, Κλάδος Ζ.