Συνέχισαν στις επιτυχίες τα Δειλινά!

Δεύτερη συνεχόμενη νίκη για τα Δειλινά

Σε ένα παιχνίδι με τρία πέναλτι και μόλις ένα εύστοχο τα Δειλινά επικράτησαν με σκορ 0-3 του Κεραυνού στο Ατσαλένιο.

Τα γκολ για τους νικητές πέτυχαν οι Χριστοφή, Ψωμάς και Καρλάφτης, ενώ είχαμε χαμένα πέναλτι από Χριστοφή και Μαυρογιαννάκη καθώς και ένα δοκάρι από τον Καλογιαννάκη.

Με την συμπλήρωση του πρώτου δεκάλεπτου τα Δειλινά βρήκαν το 0-1 με τον Χριστοφή με σουτ μέσα από την μεγάλη περιοχή.

Στο 25′ τα Δειλινά είχαν μεγάλη ευκαιρία να κάνουν δύο τα τέρματα τους, όμως ο Χριστοφής δεν κατάφερε από την άσπρη βούλα να νικήσει τον Χαχλιουτάκη, όπως δεν έκανε και ο Μαυρογιαννάκης δύο λεπτά αργότερα από το ίδιο σημείο για τον Κεραυνό στέλνοντας την μπάλα στο δοκάρι!

Στα εναπομείναντα λεπτά του πρώτου μέρους δεν άλλαξε κάτι με αποτέλεσμα το 0-1 να είναι και το σκορ ημιχρόνου.

Στην επανάληψη είδαμε τρίτο πέναλτι στο ματς, δεύτερο για τα Δειλινά, στο 62′ με τον Ψωμά αυτή τη φορά να εκτελεί και να κάνει το 0-2!

Σαν να μην έφτανε αυτό στο 73′ τα Δειλινά έκαναν τρία τα τέρμα τους με σουτ του Καλαφάτη εκτός περιοχής!

Στο 80′ ο Κεραυνός είχε δοκάρι με τον Καλογιαννάκη από απευθείας εκτέλεση φάουλ.

Αυτή ήταν και η τελευταία μεγάλη φάση του ματς με το 0-3 να είναι το τελικό αποτέλεσμα.

Κεραυνός: Χαχλιουτάκης, Ορφανός (46′ Ανδρωνάς), Τσέρος, Προβατάς, Ζωάκης, Μαυρογιαννάκης (74′ Μουτσάκης), Μπουτσάκης (65′ Μενεγάτος), Χριστοδουλάκης, Χατζηιωάννου (63′ Χουστουλάκης), Δρακάκης (46′ Καλογιαννάκης Φ.), Καλογιαννάκης Σ.

Δειλινά: Αγγελιδάκης, Χεράκης, Κουναλάκης, Παναγόπουλος, Καλαφάτης, Μυρωδιάς, Χριστοδουλάκης, Δρακωνάκης, Ψωμάς, Χριστοφής, Γιακουμάκης