Λύτρωσε και… λυτρώθηκε ο Κωστανάσιος

Από μοιραίος σε… ήρωας του αγώνα για τον Γιούχτα μέσα σε οκτώ λεπτά ο Θανάσης Κωστανάσιος.

Σε απόλυτο πρωταγωνιστή του ματς ανάμεσα στον Γιούχτα και τον Ολυμπιακό Β’ εξελίχθηκε ο Θανάσης Κωστανάσιος, ο οποίος πέρασε στον αγωνιστικό χώρο στη θέση του Αλεξόπουλο στο 83′ και υπέπεσε σε πέναλτι λίγα λεπτά, χάρη στο οποίο οι “ερυθρόλευκοι” ισοφάρισαν σε 2-2 με τον Αργυρίου στο 87′.

Ομως το καλύτερο το κρατούσε για το τέλος, αφού με το δικό του πρώτο γκολ στο τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων, η ομάδα του κατάφερε να πάρει ένα πολύτιμο τρίποντο με 3-2, σκοράροντας από κοντά μετά από ασίστ του Μπουτσάκη.

Η αλήθεια είναι, ότι ο Γιούχτας δεν έχει πάρει όσα θα ήθελε από έναν ποδοσφαιριστή, ο οποίος στις χρονιές του με τον Εργοτέλη έβγαζε “μάτια”.

Αυτό το έχει καταλάβει και ο ίδιος ο Κωστανάσιος, εξ ού και το “ξέσπασμα” του μετά το πρώτο του γκολ, το οποίο φάνηκε σαν “λύτρωση” για εκείνον.

Στο χέρι του είναι τώρα μετά από αυτό το ψυχολογικό boost να βοηθήσει περισσότερο τον Γιούχτα, στην προσπάθεια του να διατηρηθεί στις επαγγελματικές κατηγορίες.