Αλμυρός… πέντε αστέρων, επικράτησε στην Κρητική μονομαχία απέναντι στον ΑΟΤ!

Δίχως να συναντήσει ιδιαίτερη αντίσταση και σκοράροντας σε κομβικά χρονικά σημεία, ο Αλμυρός επιβλήθηκε με ευκολία του ΑΟ Τυμπακίου με 5-0 για την Κρητική μονομαχία της 15η αγωνιστικής της Γ’ Εθνικής!

Οι “οράνιε”… πήραν την ρεβάνς για την ήττα του πρώτου γύρου με 3-0 στο Τυμπάκι, έχοντας σε εξαιρετική ημέρα τον Λεόν Πιερτζακόμι ο οποίος… μοίραζε ασίστ, ενώ η ομάδα του Μανώλη Σουτζή δεν άφησε περιθώρια στον ΑΟΤ να αντιδράσει, με τους Μεσαρίτες να παραμένουν σε δύσκολη θέση όσον αφορά την παραμονή.

Το σκορ άνοιξε ο Μπάσιτς, ο Κοιλιάρας έκανε το 2-0 στο 38′ και εκεί έγιναν όλα πιο απλά, με την έναρξη του δεύτερου μέρους να φέρει δύο ακόμα γκολ για τον Αλμυρό, με Κατσικοκέρη και Φυτόπουλο, ενώ λίγο πριν την λήξη της αναμέτρησης άνοιξε λογαριασμό και ο Νικολακάκης, σκοράροντας κόντρα στην πρώην ομάδα του!

Το ματς:

1’ Ξεκίνησε το ματς στο Γάζι

4’ Δυνατό σουτ Τριανταφυλλίδη, μπλοκάρει ο Χανιωτάκης

7’ Καλή προσπάθεια του Αρσενίδη, το σουτ βρίσκει στον Δουλγεράκη και κόρνερ.

24’ Καλό γύρισμα του Παγώνη παράλληλα με το τέρμα, δεν προλαβαίνει ο Κατσικοκέρης

36’ ΓΚΟΟΟΟΟΟΛ για τον Αλμυρό! Κόρνερ Πιερτζακόμι, κεφαλιά Μάρκο Μπάσιτς και 1-0!

38’ ΓΚΟΟΟΟΟΛ για τον Αλμυρό! Διπλασιάζει πολύ γρήγορα το προβάδισμα του ο Αλμυρός, με το εξαιρετικό διαγώνιο σουτ του Γιάννη Κοιλιάρα να καταλήγει στο πλαϊνό δίχτυ του Σταυρακάκη για το 2-0!

45’ Ημίχρονο στο Γάζι, 2-0 υπέρ του Αλμυρού το σκορ!

46’ Ξεκίνησε και το δεύτερο ημίχρονο στο Γάζι!

50’ Ξαφνικό σουτ του Πιερτζακόμι, λίγο άουτ η μπάλα.

54’ Πέναλτι για τον Αλμυρό σε χέρι του

55’ ΓΚΟΟΟΟΛ για τον Αλμυρό! Εκτέλεση στο γάμα από τον Νίκο Κατσικοκέρη, καθαρίζει την νίκη ο Αλμυρός!

61’ ΓΚΟΟΟΟΟΛ για τον ΑΛμυρό! Κόψιμο Πιερτζακόμι, εξ’επαφής ο Φυτόπουλος κάνει το 4-0!

65’ Δοκάρι για τον Αλμυρό έπειτα από κεφαλιά του Μπέριου!

66’ Σκοράρει ο Τριανταφυλλίδης, ακυρώνεται το γκολ για οφσάιντ!

82’ ΓΚΟΟΟΛ για τον Αλμυρό! Εξαιρετική προσπάθεια και κόψιμο του Χαϊντίνι, πλασέ του Νικολακάκη και 5-0 που σκοράρει κόντρα στην πρώην ομάδα του!

88’ Καλό σουτ του Στέλιου Καργάκη, δύσκολα σε κόρνερ ο Χανιωτάκης

92’ Λήξη του παιχνιδιού στο Γάζι, μεγάλη νίκη για τον Αλμυρό!

Οι συνθέσεις:

Αλμυρός (Μ. Σουτζής): Χανιωτάκης, Ξενοκτιστάκης, Μπάσιτς, Πιερτζακόμι (62’ Χαϊντίνι), Κατσικοκέρης (62’ Νικολακάκης), Αρσενίδης (28’ Φυτόπουλος), Κοιλιάρας (62’ Αγαπάκης), Πατινιώτης, Μπέριος, Κιουλτζόπουλος (15’ Παγώνης), Ενγκουέμ

ΑΟ Τυμπακίου (Μ. Κουτεντάκης): Σταυρακάκης, Λούσι (88΄ Καργάκης Α.), Βρεττός (56’ Σπυριδάκης), Δουλγεράκης, Κομνέλιους, Τριανταφυλλίδης (73’ Καργάκης Στ.), Γκελοσάνι, Φραγκιαδουλάκης, Σίλβα (56’ Παραθύρας), Μεϊρέλες, Βακράκος (88’ Παπανδρέου)