Νίκη τριάδας για τον Αλμυρό, 1-0 τον Φωστήρα!

Ο Αλμυρός είχε την ουσία και κόντρα στον αδιάφορο και υποβιβασμένο Φωστήρα επικράτησε 1-0 για την 32η αγωνιστική της Γ’ Εθνικής.

Το συγκρότημα του Μανόλη Σουτζή, πήρε το προβάδισμα μόλις στο 8ο λεπτό με γκολ του Αγαπάκη και το κράτησε, με την ομάδα του Ταύρου να μην μπορεί να βρει δίχτυα στις ευκαιρίες που της παρουσιάστηκαν και να φεύγει με άδεια χέρια από το Γάζι.

Αυτή η νίκη έφερε και πάλι τον Αλμυρό στην 3άδα του πρωταθλήματος, αφού την ίδια ώρα στην Αγ. Παρασκευή, η ομώνυμη ομάδα «σόκαρε» τον Άρη Πετρούπολης, παίρνοντας τη νίκη με 3-2

Ακολουθεί το φιλμ του αγώνα:

1′ Σέντρα στον αγώνα

8′ ΓΚΟΛ για τον Αλμυρό, 1-0! Στο 8′ ο Αγαπάκης έκανε το 1-0 με ωραία προσπάθεια από δεξιά!

15′ Μπλόκαρε το σουτ του Αγαπάκη ο τερματοφύλακας του Φωστήρα.

20′ Εκτέλεση φάουλ του Χαντί με διπλή προσπάθεια κατάφερε να μπλοκάρει ο κίπερ του Φωστήρα.

21′ Πάνω από το οριζόντιο το σουτ του Μουκίδη.

24′ Συνδυασμός του Λεόν με Τουργαΐδη, με τον πρώτο να σουτάρει λίγο άουτ.4

46′ Κάθετη Ενγκουεμ για Τουργαιδη, σουτ από το ύφος της μεγάλης περιοχής, πάνω από το οριζόντιο.

58′ Κεφαλιά του Παπαδομιχελάκη πέρασε άουτ.

64′ Ο Λημίτσιος πέρασε όποιον βρηκε μπροστά του και σούταρε με τη μπάλα να καταλήγει δίπλα από την συμβολή των δοκών του Γκόγκου.

73′ Σουτ του Καραμπάγια, μάζεψε ο τερματοφύλακας των γηπεδούχων.

Αλμυρός: Γκόγκος, Αγαπάκης (49′ λ.τ Πατινιώτης), Παπαδομιχελάκης, Ξενοκτιστάκης, Λεόν, Καστελλιανάκης (78′ Νικολακάκης), Χαντί (64′ Κουτάντος), Τουργαΐδης (64′ Ρέγες) , Κοντογιάννης (78′ Βουϊδάσκης), Ενγκουέμ, Πακιουφάκης

Φωστήρας: Μπερικάκης, Λημίτσιος, Μπάκου (46′ Καβαλάρης), Συριόπουλος, Κατσαράς, Χατζηκυριάκος, Γάγγος, Ποζατζίδης, Καραμπάγιας, Μουκίδης, Κόκκας