«Ψυχρολουσία» για τον Γιούχτα και μεγάλο διπλό της Athens Καλλιθέα!

Aπόλυτη «ψυχρολουσία» για τον Γιούχτα στο Παγκρήτιο, ο οποίος παρότι προγήθηκε εν τέλει ηττήθηκε με 1-2 από την Athens Καλλιθέα με γκολ στο 3ο λεπτό των καθυστερήσεων.

Στο ντεμπούτο του Κώστα Ανυφαντάκη ο Γιούχτας γνώρισε ήττα-σοκ από την Athens Καλλιθέα με 1-2 για την 15η αγωνιστική της Super League 2.

Η ομάδα των Αρχανών προηγήθηκε με πέναλτι του Αλεξόπουλου στο 55ο λεπτό, είδε την Καλλιθέα να ισοφαρίζει με τον ίδιο τρόπο στο 77ο λεπτό με τον Ματίγια, με την πρωτοπόρο ομάδα του πρωταθλήματος, να «χτυπά» στο 3ο λεπτό των καθυστερήσεων και με γκολ του Τόρρες να παίρνει μία νίκη τεράστιας σημασίας, φεύγοντας με ένα μεγάλο τρίποντο από το Ηράκλειο.

Ένα μεγάλο διπλό, με μεγάλη δόση τύχης για την Athens Καλλιθέα, αφού ο Γιούχτας πατούσε σε γενικές γραμμές καλύτερα στον αγώνα και στάθηκε ιδιαίτερα άτυχος στην τελική προσπάθεια, έχοντας μάλιστα και δοκάρι με τον Αλεξόπουλο στο α’ ημίχρονο, ενώ ο σκόρερ των “πρασίνων” δεν αξιοποίησε μία νέα τεράστια ευκαιρία, στιγμές μετά την επίτευξη του 1-0!

Η πιο κυνική ομάδα του Αλέκου Βοσνιάδη έφτασε στην ισοφάριση με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Ματίγια και πήρε το ζητούμενο από το παιχνίδι, στο 3ο λεπτό των καθυστερήσεων με γυριστό σουτ του Τόρρες.

Γιούχτας (Κώστας Ανυφαντάκης): Πρινιωτάκης, Γελαδάρης, Liporace, Θεοδωράκης, Κόλα, Κωστανάσιος (65′ Δασκαλάκης), Μπουτσάκης (65′ Λώλης), Πολυχρόνης, Νοικοκυράκης, Bruce (86′ Γιουσέφ), Αλεξόπουλος (86′ Τζανής)

Καλλιθέα (Αλέκος Βοσνιάδης): Κότσαρης, Μπουλούλης, Marrota, Mejias, Μανθάτης, Margo, Damian, Βασιλόγιαννης, Nascimento, Τσιντώνης (46′ Έντλαντ), Κυνηγόπουλος