Με τον… Άγγελο του επέστρεψε στις νίκες ο Πόρος!

Με εμφατικό τρόπο επέστρεψε στις νίκες ο Πόρος, επικρατώντας με 5-1 του Αγίου Ιερόθεου στο Μαρτινέγκο για την 10η αγωνιστική της Γ’ Εθνικής!

Τρομερό πρώτο ημίχρονο για τους «μπλε», οι οποίοι έβαλαν τις βάσεις από νωρίς για να πάρουν τους τρεις βαθμούς, παίζοντας πολύ όμορφο ποδόσφαιρο. Σε εξαιρετική μέρα ο Άγγελος Καστελλιανάκης που πέτυχε χατ-τρικ, από κοντά και ο Γιώργος Μέμος με δύο ασίστ.

Αξιοσημείωτο το ντεμπούτο του Μιχάλη Ιατράκη κάτω από τα δοκάρια, με τον 19χρόνο κίπερ να παίρνει το βάπτισμα του πύρος από τον Γιάννη Χατζησεβαστό με την έναρξη του δεύτερου μέρους!

Το ματς:

1’  Ξεκίνησε το παιχνίδι στο Μαρτινέγκο!

2’  Σέντρα σουτ του Νάκα απο αριστερά, με δυσκολία ο κίπερ του Αγίου Ιερόθεου

3’ Απειλεί ξανά ο Πόρος, σουτ του Μέμου έξω από την περιοχή, λίγο δίπλα από το δοκάρι

5’ Αγγίζει το γκολ ο Πόρος! Σέντρα Καλαμιώτη, κεφαλιά Αυγουστάκη στο δοκάρι η μπάλα!

7’ Κεφαλιά Μπιλικιάδη, μπλοκάρει ο Ζαφείρης

8’ ΓΚΟΟΟΛ για τον Πόρο! Ο Μέμος πάσαρε στον Πύλιο και εκείνος με όμορφο σουτ έξω από την περιοχή έκανε το 1-0!

12’ Φωνάζει για πέναλτι ο Πόρος σε χέρι, δεν δίνεται κάτι

16’ Να επιστρέψει στα θετικά αποτελέσματα επιθυμεί ο Πόρος του Γιάννη Χατζησεβαστού, έπειτα από τις δυο συνεχόμενες ήττες από Κερατσίνι και Θύελλα Ραφήνας.

20’ Μπαίνει στην περιοχή ο Νάκας, πλασάρει, αλλά πάνω στον τερματοφύλακα η μπάλα! Μεγάλη φάση!

22’ ΓΚΟΟΟΛ και 2-0 για τον Πόρο! Σέντρα σουτ του Νάκα από δεξιά, η μπάλα στα δίχτυα έπειτα από κεφαλιά του Παπαδομιχελάκη!

36’ ΓΚΟΟΟΟΛ για τον Πόρο! Δεύτερη ασίστ από τον Μέμο, αυτήν την φορά σέντρα ακριβείας στον Καστελλιανάκη, ο οποίος με γυριστή κεφαλιά έστειλε την μπάλα στα δίχτυα!

40’ Σουτ του Καστελλιανάκη, αποκρούει ο κίπερ των φιλοξενούμενων

44’ Καλό σουτ του Πήλιου, άουτ η μπάλα!

45+1’ Λήξη πρώτου ημιχρόνου στο Μαρτινέγκο

46’ Ξεκίνησε το δεύτερο μέρος.

52’ Πλασέ Μουστάκη έξω από την περιοχή μπλόκαρε ο Ιατρακης

60’ Χαμένη ευκαιρία με τετ α τετ του Φρροκου, άουτ η μπάλα

64’ Νέο χαμένο τετ α τετ Πόρου με τον Φρροκου να βγάζει την πάσα στον Καστελλιανάκη, κακό τελείωμα όμως από τον έμπειρο επιθετικό

66’ Αντεπίθεση με Φρόκου, σουτ Καστελλιανάκη στα σώματα, στην επαναφορά σουτ του Φρρόκου άουτ

67’ ΓΚΟΟΟΟΛ για τον Άγιο Ιερόθεο! Φάση διαρκείας στα καρέ του Ιατράκη, ο Μπιλικαΐδης αρχικά έστειλε την μπάλα στο δοκάρι και έπειτα στα δίχτυα για να μειώσει σε 3-1!

72’ Ωραία ενέργεια του Πύλιου, αποκρούει ο κίπερ των φιλοξενούμενων

78’ ΓΚΟΟΟΛ για τον Πόρο! Σέντρα Ρηγόπουλου από αριστερά, γκολάρα από τον Καστελλιανάκη με μονοκόμματο σουτ στον αέρα!

86’ Χαμένη ευκαιρία με την κεφαλιά του Καστελλιανάκη, πάνω στην γραμμή διώχνει ο αμυντικός των φιλοξενούμενων!

89’ ΓΚΟΟΟΛ για τον Πόρο! Χατ-τρικ από τον Καστελλιανάκη, περνάει τον κίπερ και σκοράρει!

90+2’ Τελικό σκορ 5-1 στο Μαρτινέγκο!

Πόρος (Γ. Χατζησεβαστός): Ζαφείρης (46’ Ιατράκης), Νάκας (72’ Ρηγόπουλος), Σημαιάκης, Παπαδομιχελάκης, Αυγουστάκης, Κουτάντος (82’ Πακιουφάκης), Μέμος, Καλαμιώτης (64’ Μαγάκης), Καστελλιανάκης, Πύλιος (72’ Ριζάκης), Φρρόκου

Άγιος Ιερόθεος (N. Ίσσαρης): Μανωλικίδης, Ρόπας (46’ Λέτης), Χριστόπουλος, Μονεμβασίτης, Κωτσερίδης, Βέτσελι, Κριτούλης (72’ Μπακουλάτι), Μπαρμπιέρι (72’ Ευθυμιάδης), Καρβέλης (46’ Κωστής), Μπιλικαïδης, Μουστάκης