Σοκ στο 90’+10′ για τον ΑΟΑΝ στην Βουλιαγμένη

Τεράστιο σοκ για τον ΑΟΑΝ που έφυγε… με άδεια χέρια από την Βουλιαγμένη, με την Μαρκό να παίρνει τη νίκη με 2-1 για την 4η αγωνιστική της Γ’ Εθνικής (4ος Όμιλος).

Ο ΑΟΑΝ βρέθηκε πίσω στο σκορ στο 26′, αντέδρασε ισοφαρίζοντας σε 1-1 με τον Ιατρούδη στο 42′ και θα μπορούσε να φύγει νικητής από την Βουλιαγμένη, με τις ευκαιρίες που είχε στη διάρκεια του 90λεπτου, όμως αντ’ αυτού δέχθηκε ένα γκολ στο 90’+10 των καθυστερήσεων από την Μαρκό με τον Κεφαλά, σε μία φάση όπου διαμαρτύρονται έντονα για φάουλ, όπως και για την αποβολή του Μαρκάκη στιγμές νωρίτερα, αλλά και την συνολική διαιτησία του ρέφερι Γουλέρη.

Το φιλμ του αγώνα:

1′ Ξεκίνησε το ματς στη Βουλιαγμένη.

3′ Πάνω από τα δοκάρια το σου του Παυλίδη στο 3′

5′ O Ψιμόπουλος μπλοκάρει σταθερά το συρτό σουτ του Καλλέργη.

18′ Πρώτη φάση για τον ΑΟΑΝ στο παιχνίδι, με το σουτ του Τσανάι να καταλήγει πάνω από τα δοκάρια.

26′ Η ΜΑΡΚΟ ΑΝΟΙΓΕΙ ΤΟ ΣΚΟΡ! Ο Πλαστουργός σκόραρε με το κεφάλι μετά από σέντρα του Παυλίδη, δίνοντας το προβάδισμα στην ομάδα του Μαρκόπουλου.

42′ ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΟΑΝ, 1-1! O Σένκα εκτελεί το κόρνερ, με τον Ιατρούδη να παίρνει την κεφαλιά στέλνοντας τη μπάλα στα δίχτυα για το 1-1!4

45′ Μεγάλη ευκαιρία του ΑΟΑΝ που χάνεται για την ανατροπή στο σκορ. Ο Πήλιος δεν μπόρεσε να νικήσει τον Στρατή στο τετ-α-τετ που είχαν οι δύο τους.

51′ Άστοχο το σουτ που επιχείρησε ο Μαρκάκης από αριστερά.

55′ O Παυλίδης βρέθηκε στο ημικύκλιο της περιοχής και έκανε το σουτ, με τη μπάλα να καταλήγει δίπλα από το δοκάρι του Ψιμόπουλου.

62′ Μετά από στρώσιμο του Πήλιου λίγο έξω από την περιοχή, ο Νοκάι σούταρε με τη μπάλα να κοντράρει και τον Στρατή να μπλοκάρει.

75′ Άστοχο σουτ του Καλλέργη στο 75′.90

84′ Ο Γκίνη σούταρε με τον Στρατή να κάνει μία ακόμα επέμβαση στον αγώνα.

90′ Νέα απόκρουση του Στρατή αυτή τη φορά σε σουτ του Μέμμου στην αντεπίθεση.

90’+7′ O AOAN μένει με 10 λόγω αποβολης του Μαρκάκη με δεύτερη κίτρινη κάρτα.

Στο 90+10′ των καθυστερήσεων η Μαρκό σκοράρει με τον Κεφαλά, ο οποίος νίκησε τον Ψιμόπουλο έπειτα από στατική φάση.