Παλικαρίσια εμφάνιση αλλά ήττα για τη Μικτή Κ14 με 1-0 από την ΕΠΣΑ

Πολύ καλή εμφάνιση, ιδιαίτερα στο δεύτερο ημίχρονο, πραγματοποίησε η Μικτή Κ14 της ΕΠΣΗ, όπου ηττήθηκε στο Λέχαιο Κορινθίας στον ημιτελικό, από την ΕΠΣ Αθηνών με σκορ 1-0.

Το γκολ της νίκης σημείωσε ο Μακρογαμβράκης στο 35ο λεπτό του παιχνιδιού με αυτό να είναι το σκορ ημιχρόνου.

Στην επανάληψη οι παίκτες του Βασίλη Κασσαπάκη προσπάθησαν να φέρουν το παιχνίδι στα ίσια έχοντας καλές στιγμές με τον Πατραμάνη, τον Αλεξάκη, τον Γιακουμάκη και τον Παπαδάκη, όμως οι ευκαιρίες τους δεν μετουσιώθηκαν σε γκολ κι έτσι το ματς έληξε με 1-0 υπέρ των Αθηνών.

Ωστόσο η πορεία της Μικτής Κ14 στο Πανελλήνιο πρωτάθλημα δεν σταματάει εδώ καθώς θα δώσει μικρό τελικό για την κατάκτηση της 3ης θέσης στην Ελλάδα.

Μικτή Κ14 ΕΠΣ Ηρακλείου (Βασίλης Κασσαπάκης): Κάββαλος, Κογκάκης, Κλάδος, Πλαΐτης, Γεωργακόπουλος, Πατεράκης, Μπουλούκας, Παπαδάκης, Πατραμάμνης, Υζάι, Παπαφραγκάκης

Μικτή Κ14 ΕΠΣ Αθηνών (Δημήτρης Κωνσταντόπουλος): Σαρακασίδης, Καπελέρης, Πανουργιάς, Τερζόπουλος, Ρούσσης, Μακρογαμβράκης, Σπαθάρης, Μπανάκος, Μηδελιάς, Μάκος, Τσαντίλας