Με Περογαμβράκη και Ρουμελιώτη πέρασε από τις Μοίρες η Μινωική!

Πολύ μεγάλη νίκη η Μινωική – Διαμαρτυρίες προς τον διαιτητή από τις Μοίρες

Με μπροστάριδες τους Περογαμβράκη και Ρουμελιώτη η Μινωική πέρασε με σκορ 1-3 από τις Μοίρες και πανηγύρισε ένα πού σημαντικό τρίποντο εν όψει της συνέχειας του πρωταθλήματος.

Η Μινωική ήταν η ομάδα που κατάφερε να πάρει προβάδισμα στο σκορ στο 20′ με τον Περογαμβράκη με σουτ από την περιοχή ύστερα από κάθετη πάσα του Ρουμελιώτη.

Οι φιλοξενούμενοι με αυτό το γκολ εξαργύρωσαν την πρωτοβουλία των κινήσεων που είχαν στο πρώτο μισό του πρώτου μέρους.

Μετά την επίτευξη του 0-1 οι Μοίρες πατούσαν καλύτερα στον αγωνιστικό χώρο και έχασαν μεγάλη ευκαιρία με την συμπλήρωση μισής ώρας παιχνιδιού όταν ο Χαλκιαδάκης έκανε το σουτ με τον Νεόπουλο να κάνει σημαντική επέμβαση και να κρατάει το 0-1, που έμελλε να είναι και το σκορ ημιχρόνου.

Στην επανάληψη οι γηπεδούχοι μπήκαν πολύ δυνατά και έχασαν μία ακόμη μεγάλη ευκαιρία με την κεφαλιά του Μαυρίδη, που δεν κατέληξε όμως στα δίχτυα για πολύ λίγο στο 53′!

Πέντε λεπτά αργότερα ήταν η σειρά της Μινωικής να απειλήσει, όμως ούτε σε αυτή την φάση ήρθε το γκολ, το οποίο τελικά βρήκαν οι Μοίρες στο 64′ με δυνατό σουτ εκτός περιοχής του Γκίνη!

Παρ’ ότι οι γηπεδούχοι πατούσαν καλύτερα στην επανάληψη και βρήκαν και την ισοφάριση η ομάδα της Μινωικής δεν σταμάτησε να κυνηγάει την νίκη και βρήκε το δεύτερο τέρμα , παίρνοντας εκ νέου προβάδισμα και πάλι με τον Περογαμβράκη στο 73′ παίρνοντας το ριντμπάουντ, ύστερα από σουτ του Ρουμελιώτη και ασθενή επέμβαση του Δανδάλη.

Σαν να μην έφτανε αυτό το κακό για τις Μοίρες ήρθε και η αποβολή του Παπαδομανωλάκη δύο λεπτά αργότερα να κάνει ακόμη πιο δύσκολο το έργο των γηπεδούχων στο ματς.

Εκμεταλλευόμενη λοιπόν το αριθμητικό της πλεονέκτημα η Μινωική έφτασε και σε τρίτο τέρμα με τον Ρουμελιώτη στο 80′ βάζοντας ουσιαστικά τις βάσεις για μία πολύ σημαντική εκτός έδρας νίκη.

Στα εναπομείναντα λεπτά δεν άλλαξε κάτι στο σκορ του παιχνιδιού με αποτέλεσμα το 1-3 να είναι το τελικό αποτέλεσμα και την Μινωική να φεύγει με ένα μεγάλο τρίποντο από τις Μοίρες.

Αξίζει να αναφέρουμε ότι οι γηπεδούχοι έχουν έντονες διαμαρτυρίες προς το πρόσωπο του διαιτητή της αναμέτρησης και ότι τελείωσαν το παιχνίδι με εννέα ποδοσφαιριστές μετά την αποβολή του Αγριμάκη στο 90′.

Μοίρες: Δανδάλης, Παπαδομανωλάκης, Ρουκουνάκης, Χαλκιαδάκης, Φανουράκης, Γκίνη, Ζωγραφάκης, Καργάκης, Αγριμάκης, Παπαδάκης, Τσακάνι

Μινωική: Νεόπουλος, Χατζηδημητρίου, Ψαράς, Σαραφαλντίν, Ρουμελιώτης, Καραντινάκης, Ανδρεαδάκης, Πατσάκης, Περογαμβράκης, Καστελλιανάκης, Στακάκης