Μεγάλο διπλό με οδηγό τον Κουράκη ο ΠΑΟΚρουσώνα – Φωνάζει ο Μοχός

Με το δεξί μπήκε  στο νέο πρωτάθλημα  ο ΠΑΟΚρουσώνα.

Το συγκρότημα επικράτησε 0-3 του Μοχού με σκόρερ τους Κουράκη (2) και τον Σεραφειμίδη.

Ο Κουράκης έδειξε ότι έρχεται με φόρα από την προηγουμένη αγωνιστική περίοδο καθώς ήταν  η παρουσία και τα γκολ του ήταν ιδιαίτερα καθοριστικά.

Το παιχνίδι ιδιαίτερα στο πρώτο ημίχρονο είχε πολύ καλό ρυθμό με τις δυο ομάδες να χάνουν σημαντικές ευκαιρίες.

Αξίζει να σημειωθεί ότι ο Μοχός έχει έντονα παράπονα από την διαιτησία  καθώς θεωρεί ότι στο δεύτερο γκολ των φιλοξενούμενων ο σκόρερ ήταν σε καθαρή  θέση οφσάιντ.

ΦΙΛΜ ΑΓΩΝΑ

3′ Ψηλοκρεμαστό σουτ του Σεραφειμίδη η μπάλα ελάχιστα άουτ. Σημαντική ευκαιρία για τον ΠΑΟΚρουσώνα.

9 ΄Μεγάλη ευκαιρία για τον Μοχό με τον Ζαφείρη να πασάρει στον Χιώτη που πλάσαρε από ευνοϊκή θέση αλλά η μπάλα πέρασε άουτ.

11′ Σουτ Σταυρακάκη απέκρουσε ο Ζαφείρης

15΄Κεφαλιά πάσα του Ανωγειανάκη στον Κουράκη που με δυνατό σουτ μέσα από την μεγάλη περιοχή και πλάγια νίκησε τον Ζαφείρη 1-0  για τον ΠΑΟΚρουσώνα

25΄Εξαιρετική πάσα του Μανουσάκη στον Κουράκη που πλάσαρε μέσα από την μεγάλη περιοχή αναγκάζοντας τον Ζαφείρη σε μια σπουδαία επέμβαση.

37′ Φραγκάκης σουτ μέσα από την μεγάλη περιοχή η μπάλα πέρασε ελάχιστα άουτ.

40΄Σουτ του Μανουσάκη η μπάλα πέρασε άουτ

41′ Σουτ του Σταυρακάκη μπλόκαρε ο Ζαφείρης

42΄Σουτ του Κουράκη μπλόκαρε ο Ζαφείρης

45′ Εξαιρετική πάσα  του Μανουσάκη στον Σεραφειμίδη  που πλασαρε  ιδανικά κάνοντας το 2-0. Έντονες διαμαρτυρίες για οφσάιντ από την πλευρά των γηπεδούχων .

52 ΄Σουτ έξω  από την μεγάλη περιοχή του Σεραφειμίδη η μπάλα μετά την απόκρουση του Ζαφείρη στο οριζόντιο δοκάρι

63΄Σουτ του Χασουράκη πάνω από την εστία του Σταυρακάκη

70′ Σουτ του Χασουράκη η μπάλα πέρασε άουτ

71΄Σέντρα Ριζάκη κεφαλιά από το ύψος του πένάλτι η μπάλα πάνω από το οριζόντιο δοκάρι

82 Μεγάλη ευκαιρία  του Μοχού με τον Μυλόβα να πλασάρει από πολύ κοντά αλλά να ο Σταυρακάκης έδιωξε σε κόρνερ. Μεγάλη ευκαιρία να μειώσει η ομάδα του Μοχού,

84′ Εξαιρετικό μακρινό σουτ του Κουράκη η μπάλα για τρίτη φορά στα δίκτυά του Ζαφείρη  0-3