O «ήρωας» Κασσωτάκης με δυο αποκρούσεις πέναλτι… δεν ήταν αρκετός για τον Ανθεστίων (videos)

Ο Μιχάλης Κασσωτάκης επιχείρησε να γίνει ήρωας του Ανθεστίωνα όπου σε διάστημα 2 λεπτών, έπιασε δύο πέναλτι!

Την περασμένη Κυριακή ο πορτιέρο της ομάδας του Θραψανού έπιασε πέναλτι του επιθετικού του ΠΟΑ, Φώτη Καϊμακαμούδη, στην εντός έδρας ήττα της ομάδας του με 2-5.

Σήμερα στο γήπεδο Πανεπιστημίου – Περιφέρειας, με το σκορ να είναι στο 2-3 υπέρ του Ανθεστίωνα, η ΑΕΚατσαμπά κέρδισε πέναλτι στο 64ο λεπτό. Ο Ντελία εκτέλεσε με τον Κασσωτάκη να πέφτει στην δεξιά του γωνία

και να αποκρούει. Τότε όμως ο α’ βοηθός είδε τον πορτιέρο των φιλοξενούμενων να έχει κάνει πιο μπροστά βήμα από την γραμμή και δόθηκε επανάληψη. Η μπάλα λοιπόν στήθηκε ξανά στην άσπρη βούλα, με τον Ντελία να εκτελεί και να επιλέγει την ίδια γωνία, κάτι που προέβλεψε ο 27χρονος τερματοφύλακας και απέκρουσε ξανά! Οι συμπαίκτες του τον αγκάλιασαν και τον αποθέωσαν, ωστόσο οι δυο αυτές αποκρούσεις πέναλτι δεν ήταν αρκετές για τον Ανθεστίωνα ο οποίος γνώρισε τελικά την ήττα με 4-3 από την ΑΕΚ.