Έπεσαν με ψηλά το κεφάλι και με… παράπονα τα κορίτσια του ΟΦΗ

Την ήττα γνώρισαν οι Γυναίκες του ΟΦΗ, κόντρα στον ΠΑΟΚ (0-1) στο ΒΑΚ, για τα ημιτελικά του Κυπέλλου Ελλάδας.

Το μοναδικό γκολ της αναμέτρησης, που έκρινε και την πρόκριση, σημειώθηκε στο 50ο λεπτό, με κοντινή κεφαλιά της Βαρδαλή.

Η Ριμπάνσκα έσφιξε τα δόντια και μπήκε στο δεύτερο ημίχρονο και παραλίγο να ισοφαρίσει, με δυνατό σουτ στο οριζόντιο δοκάρι.

Οι Ομιλίτισσες έχουν σοβαρά παράπονα από τη διαιτησία, καθώς λίγο πριν τη λήξη η Σλοβάκα δέχθηκε μαρκάρισμα μέσα στην περιοχή, όμως ο Μόσχου δε σφύριξε το πέναλτι.

Μετά τη λήξη του αγώνα, οι αρκετοί φίλοι του ΟΦΗ που βρέθηκαν στα Λινοπεράματα και δημιούργησαν πολύ θερμή ατμόσφαιρα, χειροκρότησαν τα κορίτσια μας, αναγνωρίζοντας τη μεγάλη προσπάθειά τους.

Ο μεγάλος τελικός είναι προγραμματισμένος μία βδομάδα από σήμερα, την Τετάρτη 22 Μαΐου, με την έδρα να εκκρεμεί, κόντρα στον νικητή του ζευγαριού Ολυμπιάδα Υμηττού – ΑΕΚ, που διεξάγεται αυτή την ώρα.

ΟΦΗ: Γκούρτνερ, Σηφάκη, Κυδωνάκη, Κουκουλάκη, Δρακογιαννάκη, Ζέρβα, Πέιου, Ραπάνη, Καλαμπέροβα, Πατερνά, Μπριάνα

ΠΑΟΚ: Νοϊχάους, Μήτκου, Γκούνη, Κιουρεξίδου, Κοσκερίδου, Χαλατσογιάννη, Στράντζαλη, Χέλμβαλ, Βαρδάλη, Γιαννακά, Παπαδοπούλου

Πηγή: oficrete.gr