Νέα κακή εμφάνιση και ήττα για τον Γιούχτα

Για ένα ακόμη παιχνίδι ο Γιούχτας «πλήρωσε» τα λάθη της άμυνας του, γνωρίζοντας την ήττα με 3-0 από τον Παναθηναϊκό Β’ για την 3η αγωνιστική των playouts της Super League 2.

H ομάδα του Κώστα Ανυφαντάκη έμεινε πίσω στο σκορ από νωρίς στη Λιβαδειά με γκολ του Μπιλάλ (10′) έχασε μεγάλη ευκαιρία για να ισοφαρίσει σε μια κομβική φάση του αγώνα με τον Βρεττό στο 24′, δέχθηκε ένα ακόμη γκολ στο τέλος του α’ ημιχρόνου για το 2-0 με πέναλτι του Αθανασακόπουλου και ουσιαστικά δεν κατάφερε να επιστρέψει ποτέ στο ματς, με τον Παναθηναϊκό Β’ να σκοράρει ένα τρίτο γκολ και πάλι από την “άσπρη βούλα” με τον Φουρτάδο για να διαμορφώσει το τελικό 3-0 στο 82′.

Στο 88′ αποβλήθηκε ο προπονητής του Γιούχτα, Κώστας Ανυφαντάκης λόγω διαμαρτυρίας από τον διαιτητή Αλάμπεη.

Δεύτερη συνεχόμενη κακή εμφάνιση από τον Γιούχτα, του οποίου έλειπαν ιδέες από το παιχνίδι του και πρέπει να αλλάξει πολλά από εδώ και πέρα, ούτως ώστε να καταφέρει να διατηρηθεί στην κατηγορία.

Το φιλμ του αγώνα:

1′ ΣΕΝΤΡΑ ΣΤΟ ΜΑΤΣ!

6′ Σουτ του Μαρτίνη, μπλόκαρε ο Κόλλιας.

10′ ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟ Β’, 1-0! Ο Κυριόπουλος κατάφερε να δημιουργήσει πρόβλημα στην αριστερή πτέρυγα του Γιούχτα, έπαιξε το 1-2 με τον Μαρτίνη, η άμυνα του Γιούχτα δεν υπολόγισε σωστά και ο Μπιλάλ με σουτ νίκησε τον Κόλλια για το 1-0.

24′ ΜΕΓΑΛΗ ΧΑΜΕΝΗ ΕΥΚΑΙΡΙΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΓΙΟΥΧΤΑ! Ο Βρεττός παίρνει τη μπάλα με το στήθος και βγαίνει απέναντι στον Ξενόπουλο, με τον τερματοφύλακα του Παναθηναϊκού να τον νικά στο τετ-α-τετ!

26′ Ελάχιστα πάνω από το δοκάρι του Κόλλια το σουτ του Μαρτίνη!

28′ Διαμαρτυρίες για πέναλτι από τους γηπεδούχους, σε μαρκάρισμα του Κόλα πάνω στον Μπιλάλ. Παίζετε είπε ο διαιτητής Αλάμπεης.

32′ Συρτό σουτ του Κυριόπουλου από αριστερά, μπλόκαρε σταθερά ο Κόλλιας.

38′ Δοκάρι για τον Παναθηναϊκό Β’ με τον Σαρδέλη να το σημαδεύει μετά από κούρσα από δεξιά και ενώ μπήκε μέσα στην περιοχή.Στην εξέλιξη της φάσης ο Μπρους υποπίπτει σε πέναλτι με χέρι μέσα στην περιοχή.

39′ O Αθανασακόπουλος σκοράρει από τα 11 βήματα για το 2-0.

41′ Aναμπουμπούλα στην άμυνα του Παναθηναϊκού Β’΄, με τον Θεοδωράκη να μη μπορεί να κάνει το γυριστό για να στείλει τη μπάλα στα δίχτυα του Ξενόπουλου, που μπλόκαρε.

42′ Ο Αθανασακόπουλος σουτάρει μετά το γύρισμα του Φουρτάδο, με τη μπάλα να προσκρούει στο κεφάλι του Θεοδωράκη, που έσωσε την ομάδα του σε αυτή τη φάση, αφού η μπάλα φαίνεται πως είχε πορεία προς το τέρμα.

45′ Ο Νοικοκυράκης “αγγιξε” το 2-1, όμως το σουτ που έκανε μέσα από την περιοχή, πέρασε ελάχιστα άουτ. Καλή στιγμή για τον Γιούχτα.

45′ Τέλος στο πρώτο ημίχρονο.

49′ Σουτ του Νοικοκυράκη η μπάλα άουτ!

53′ Ο Αλεξόπουλος σε θέση τετ-α-τετ απέναντι στον Ξενόπουλο, προσπάθησε να τον κρεμάσει αλλά ο κίπερ του Παναθηναϊκού αν και έξω από την περιοχή κατάφερε να αποσοβήσει τον κίνδυνο!

56′ Κόρνερ του Νοικοκυράκη, κεφαλιά του Θεοδωράκη η μπάλα άουτ.

60′ Σε ετοιμότητα ο Κόλλιας στο σουτ που εξαπέλυσε ο Φουρτάδο από μακριά!

63′ Ο Λώλης έφερε τη μπάλα από το αριστερό στο δεξί έξω από την περιοχή, έκανε το σουτ πάνω από τα δοκάρια του Ξενόπουλου.

67′ Ωραίο φαλτσαριστό σουτ του Αλεξόπουλου, κοντράρει πάνω στον Κυριόπουλο και καταλήγει κόρνερ.

72′ Πήγε να κάνει ένα ανάποδο ψαλίδι ο Κωστανάσιος που πέρασε πριν λίγα λεπτά στη θέση του Βρεττού, όμως η μπάλα κόντραρε στα σώματα και δεν κινδύνευσε η εστία του Ξενόπουλου.

81′ ΠΕΝΑΛΤΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟ Β’! Ο Κόλλιας υπέπεσε σε αυτό σε μαρκάρισμα του πάνω στον Νταμπίζα.

82′ Ο Φουρτάδο ήταν εύστοχος απέναντι στον Κόλλια κάνοντας το 3-0!

89′ Ψηλά άουτ η εκτέλεση φάουλ του Λώλη.

90+5′ Τέλος αγώνα

Παναθηναϊκός Β’ (Σωτήρης Αντωνίου): Ξενόπουλος, Σιδέρας, Αθανασακόπουλος, Μαρτίνης, Κάτρης, Furtado, Κυριόπουλος, Κρυπαράκος, Σαρδέλης (60′ Φικάι), Φρόκου (70′ Νταμπίζας), Bilal (70′ Τουρκοχωρίτης)

Γιούχτας (Κώστας Ανυφαντάκης): Κόλλιας, Τσίρης (46′ Μπουτσάκης), Τζανής (46′ Πολυχρόνης), Κόλα, Bruce, Δασκαλάκης (46′ Μπουρσέλης), Λώλης, Θεοδωράκης (75′ Ορφανουδάκης), Νοικοκυράκης, Βρετός (63′ Κωστανάσιος), Αλεξόπουλος