Έκανε την ανατροπή στην επανάληψη και συνεχίζει να μάχεται ο ΑΟΑΝ!

Έβαλε την μπάλα στα δίχτυα στην επανάληψη και συνεχίζει ην μάχη του

Μπορεί στο πρώτο μέρος να μην κατάφερε να βρει δίχτυα παρά τις ευκαιρίες του και αντίθετα να δεχθεί εκείνος ένα τέρμα, όμως στην επανάληψη ο ΑΟΑΝ ήταν ουσιαστικός γύρισε  το παιχνίδι και συνεχίζει να μάχεται για την παραμονή του στην Γ’ Εθνική μετά το 1-3 κόντρα στον Περαμαϊκό.

Η πρώτη καλή στιγμή στο ματς σημειώθηκε στο 2′ όταν ο Αποστολόπουλος έκανε ένα σουτ με την μπάλα να σταματάει στην εξωτερική πλευρά των διχτύων.

Στο 6′ ο Μαχμουτάι δοκίμασε το πόδι του μ την μπάλα και πάλι να βρίσκει στην εξωτερική πλευρά των διχτύων.

Δέκα λεπτά αργότερα ο Σένκα εκτέλεσε ένα φάουλ με τον Θεολόγη να διώχνει την μπάλα στο “Γ”!

Στο 23′ οι φιλοξενούμενοι απείλησαν εκ νέου με τον Νοκάι να κάνει το γύρισμα και τον Φουκαράκη να σουτάρει άουτ.

Τελικά το γκολ το βρήκαν οι γηπεδούχοι στο 34′ μετά από γύρισμα του Κόκα και πλασέ του Κουφουδάκη.

Η τελευταία καλή στιγμή στο ματς άνηκε στον ΑΟΑΝ με τον Νοκάι να σουτάρει και την μπάλα να φεύγει έξω.

Στην επανάληψη ο ΑΟΑΝ απείλησε με τον Πλουσή να σουτάρει και τον Θεολόγη να διώχνει δύσκολα στο 50′

Πέντε λεπτά αργότερα το πλασέ του Κατσικοκέρη έφυγε άουτ.

Στο 58′ ο Αποστολόπουλος προσπάθησε να απειλήσει αλλά το γυριστό του έφτασε εύκολα στα χέρια του Θεολόγη.

Τελικά το 1-1 για τον ΑΟΑΝ ήρθε στο 61′ με εξαιρετικό τελείωμα του Σένκα!

Σαν να μην έφτανε αυτό ο Άγιος Νικόλαος έφτασε στην ανατροπή με τον Φουκαράκη στο 75′!

Δύο λεπτά αργότερα οι φιλοξενούμενοι έφτασαν και σε τρίτο τέρμα με τον Νοκάι με συρτό σουτ!

Το 1-3 δεν άλλαξε μέχρι το τέλος με τον ΑΟΑΝ να παίρνει αυτό που ήθελε και είχε ανάγκη κόντρα στον αδιάφορο βαθμολογικά Περαμαϊκό.

Περαμαϊκός: Θεολόγης, Μαρίνης, Κοντογιαννάτος, Στεφανής, Κόκα, Λάππας, Κουφουδάκης (57′ Τσίνα), Παπαδάκης (14′ λ.τρ. Χωματιανός), Φιλιμέγκας, Κοντάκος, Μαχμουτάι (81′ Ευθυμιάδης)

ΑΟΑΝ: Γιαγκιόζης, Χριστογιάννης, Μουστάκης, Δολαψάκης (65′ Πήλιος), Πλουσής, Φουκαράκης, Καμαρά, Σένκα (76′ Μαρκάκης), Αποστολόπουλος (76′ Μαρινάκης), Νοκάι (89′ Τσιλεδάκης), Κατσικοκέρης