Καθάρισε από το πρώτο ημίχρονο ο ΠΟΗ

Την δεύτερη του νίκη πέτυχε ο ΠΟΗ επικρατώντας με 2-0 της Δαμάστας.

Η γηπεδούχος ομάδα μπήκε ορεξάτη από το πρώτο ημίχρονο και ηταν αυτή που είχε την  υπεροχή και την κυκλοφορία της μπάλας.

Από νωρίς ο ΠΟΗ ευτύχησε να πάρει κεφάλι στο σκορ με άψογο πλασέ του Λυραράκη μέσα από την μεγάλη περιοχή με την ολοκλήρωση των πρώτων πέντε λεπτών.

Το 2-0 ηρθε στο πρώτο ημίωρο της αναμέτρησης με κοντινή κεφαλιά του Φουντουλάκη μετά από κόρνέρ .

Στην επανάληψη και οι δυο ομάδες έχασαν ευκαιρίες για να πετύχουν κάποιο τέρμα με αποτέλεσμα να παραμείνει το σκορ στο 2-0.

ΠΟΗ: Σκουραδάκης, Φουντουλάκης, Χανιωτάκης , Παπάς, Σελαμάι, Χαιντίνι, Τζαγκαράκης, Λυραράκης, Αγγελής,Κανταρτζής, Τζίριτας.

Δαμάστα : Φώσκολος, Κάββαλος, Τοψής Μ, Σερλιδάκης, Βιδάκης, Καναβάκης, Μαυρογιάννης, Ταμπάκης , Ντολανι (46 Σταυρακάκης), Φώσκολος, Φουλεδάκης, Κόκκινος