Ο Ποντένσε χόρεψε την αντίπαλη άμυνα και έκανε το 1-0 για τους ερυθρόλευκους (Video)

Ο Ολυμπιακός έψαχνε ένα γρήγορο γκολ απέναντι στην Μακάμπι Τελ Αβίβ και ευτύχησε να το βρει μόλις στο 10ο λεπτό, με τον Ποντένσε να κάνει ντρίμπλες μέσα στην αντίπαλη περιοχή και να στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα με σύμμαχο το δεξί δοκάρι.

Έχοντας χάσει με 4-1 στο “Καραϊσκάκης” στο πρώτο ματς των δύο ομάδων για τους “16” του Conference League, ο Ολυμπιακός δεν είχε άλλη επιλογή στη ρεβάνς με την Μακάμπι Τελ Αβίβ από το να παίξει επιθετικά από τα πρώτα λεπτά και αυτή η επιλογή του δικαιώθηκε.

Συγκεκριμένα στο 10ο λεπτό, όταν ο Φορτούνης έκλεψε την μπάλα και μοίρασε στα αριστερά στον Ποντένσε, με τον Πορτογάλο εξτρέμ να κάνει ντρίμπλες και να επιχειρεί συρτό σουτ, με τη μπάλα να χτυπάει στο δεξί δοκάρι και να καταλήγει στα δίχτυα για το 1-0 υπέρ των ερυθρολεύκων.