Ψυχωτικός Πόρος με ανατροπή και ηγετικό “Καστέλλο”, 2-1 τον Αλμυρό!

Ένα πραγματικό ντέρμπι έγινε στο Μαρτινέγκο ανάμεσα σε Πόρο και Αλμυρό, με τους γηπεδούχους να ανατρέπουν το σκορ και να επικρατούν με 2-1 για την 5η αγωνιστική της Γ’ Εθνικής!

Η ομάδα του Γιάννη Χατζησεβαστού, παρά την αρχική ψυχρολουσία του 0-1, αλλά και της αναγκαστικής αλλαγής, έδειξε πείσμα και πάθος και κατάφερε να πάρει μία τεράστια νίκη με ανατροπή απέναντι στον πρωτοπόρο Αλμυρό.

MVP για τον Πόρο για ακόμα ένα παιχνίδι ο Άγγελος Καστελλιανάκης, που ισοφάρισε σε 1-1 και έδωσε την ασίστ στον Πύλιο για το 2-1, με τον έμπειρο επιθετικό να παίρνει από το… χέρι τους μπλε και στην φετινή προσπάθεια της ομάδας στην Γ΄Εθνική!

Το ματς:

1’ Το παιχνίδι ξεκίνησε!

8’ Πρώτη καλή στιγμή στο ματς, με το φαλτσαριστό σουτ του Μέμμου να μην αιφνιδιάζει τον Χανιωτάκη

11’ Μεγάλη ευκαιρία για τον Αλμυρό που αγγίζει το 0-1! Από ωραία κάθετη πάσα του Αγαπάκη, ο Πιερτζιακόμι βρέθηκε από αριστερά ενώ είχε την επιλογή και να πασάρει, εκτέλεσε με τον Ζαφείρη να αποκρούει με τα πόδια!

14’ ΠΕΝΑΛΤΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΛΜΥΡΟ! Ο Πολ Νίκενσον ανατρέπει τον Πιερτζακόμι εντός περιοχής, με τον ρέφερι Ζιούτο να δείχνει την άσπρη βούλα!

15’ 0-1 ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΛΜΥΡΟ! Ο Νίκος Κατσικοκέρης δεν λάθεψε από την άσπρη βούλα και άνοιξε το σκορ για τους πορτοκαλί στο Μαρτινέγκο!

16’ Κεφαλιά του Κατσικοκέρη μέσα από την περιοχή, άουτ η μπάλα

29’ Μεγάλη ευκαιρία για τον Πόρο! Από σέντρα του Φρρόκου, ο Πύλιος έπιασε το σουτ μέσα από την μικρή περιοχή από διαγώνια θέση, απέκρουσε ο Χανιωτάκης που είχε σωστή τοποθέτηση

31’ 1-1 ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΟΡΟ! Ο Γροσδάνης «τάισε» τον Καστελλιανάκη μέσα στην περιοχή και εκείνος τελείωσε τη φάση με πλασέ στέλνοντας την μπάλα στα δίχτυα!

41’ Έχει πέσει ο ρυθμός του παιχνιδιού μετά την ισοφάριση…

45’ 1-1 ημίχρονο στο Μαρτινέγκο, με τον Πόρο να έχει πολύ καλή εικόνα μετά την ισοφάριση αλλά να μην απειλεί!

46’ Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο στο Μαρτινέγκο!

49’ 2-1 Ο ΠΟΡΟΣ! Ο Πύλιος από πάσα του Καστελλιανάκη θα βρεθεί τετ α τετ και πλασάρει στα δίχτυα! Ανατροπή για τους μπλε!

72’ Φωνάζουν για χέρι του Πολ μέσα στην περιοχή του Πόρου από πλευράς Αλμυρού, δεν δίνει κάτι ο ρέφερι

74’ Έχει πέσει πολύ ο ρυθμός στο δεύτερο μέρος, με τον Πόρο να προστατεύει το υπερ του σκορ και τον Αλμυρό να ψάχνει την ισοφάριση

82’ Πιέζει ο Αλμυρός άλλα μάταια, ο Πόρος είναι αρκετά καλά οργανωμένος

84’ Σουτ του Φρόκου, αποκρούει ο Χανιωτάκης

90+2’ Τέλος στο παιχνίδι! Τεράστια νίκη για τον Πόρο!

Πόρος (Γ. Χατζησεβαστός): Ζαφείρης, Σημαιάκης (82’ Νάκας), Μπάμπης, Παπαδομιχελάκης, Νίκενσον, Ουζούνογλου (82’ Αυγουστάκης), Μέμμος (20’ λ.τ. Φρρόκου), Καλαμιώτης, Καστελλιανάκης, Πύλιος, Γροσδάνης (68’ Μαγάκης)

Αλμυρός (Μ. Παπαματθαιάκης): Χανιωτάκης, Ντιονίσιο (72’ Μπάνβο), Πατινιώτης, Νικολάου (58’ Γιουκαρής), Παγώνης, Νγκουέμ, Αγαπάκης (58’ Μπουρσέλης), Λεόν, Φραγκουλάκης, Κατσικοκέρης, Γκέτσι