Ο Τουρνάκης λύτρωσε τον Ερμή και τον κράτησε ζωντανό στην μάχη της σωτηρίας!

Ο ποδοσφαιριστής του Ερμή με γκολ στο 94′ χάρισε τη νίκη στην ομάδα του με 3-2 επί του Απόλλωνα.

Συνεχίζει να δίνει την δική του μάχη της παραμονής ο Ερμής Ζωνιανών που κέρδισε τον Απόλλωνα με 3-2. Η ομάδα του Μηνά Πίτσου στο παιχνίδι με τον Απόλλωνα Σμύρνης γύρισε το παιχνίδι από το 1-2 φτάνοντας σε μια μεγάλη νίκη που την διατηρεί ζωντανή.

Ο Μπαμπουλάκης στο 14′ άνοιξε το σκορ για τον Ερμή κάνοντας το 1-0 ωστόσο ο Απόλλωνας με δύο γκολ μέσα σε οκτώ λεπτά (33′-41′) πήρε το προβάδισμα χάρις στα τέρματα των Σάλα και Κορφιάτη.

Η πλήρης ανατροπή για τον Ερμή ήρθε μέσα στα εννέα τελευταία λεπτά της αναμέτρησης με δύο γκολ του Τουρνάκη. Στο 85′ αρχικά ισοφάρισε σε 2-2 και στην συνέχεια στο 94′ ήρθε το 3-2 με τον ίδιο να ολοκληρώνει την ανατροπή!

Ερμής Ζωνιανών: Δερμιτζάκης, Αυγουστάκης, Γεμιστός )55′ Παππάς), Μπαμπουλάκης, Ρουμπάκης (55′ Σαρρής), Τουρνάκης, Αλεξάκης, Κεφαλούκος (65′ Ζερβός), Κωστάκης, Λίτσκας, Σκουτέλης

Απόλλων: Καλούδης, Λιάκος, Πριόνας, Ρόδης, Τασιουλής, Παπαχρονόπουλος, Πιαστόπουλος, Σάλα, Καραγκούνης, Κορφιάτης, Πατίλας.