“Καθάρισε” από το πρώτο μέρος με πρωταγωνιστή Πηρουνάκη ο Ρούβας!

“Πεντάρα” για Ρούβα με “καρέ” Πηρουνάκη

Με τέσσερα γκολ στο πρώτο μέρος ο Ρούβας είχε εύκολο έργο κόντρα στις Μοίρες των πολλών απουσιών και έφτασε τελικά στην επικράτηση με σκορ 5-0 με τον Πηρουνάκη να κάνει καρέ τερμάτων και να “κλέβει” τις εντυπώσεις κόντρα στην πρώην του ομάδα!

Η ομάδα της Γέργερης με το… καλημέρα “άνοιξε” το σκορ με τον Πηρουνάκη μόλις στο 1ο λεπτό και στην πρώτη φάση του ματς!

Στο 12′ θα απειλήσουν για πρώτη φορά οι Μοίρες με τον Τσακάνι να δοκιμάζει το πόδι του και την μπάλα να φεύγει άουτ.

Επτά λεπτά αργότερα ο Χριστοφοράκης βρέθηκε σε θέση τετ-α-τετ αλλά νικήθηκε από τον Δανδάλη.

Στο 27′ μετά από σέντρα του Γαλανού, ο Χριστοφοράκης και πάλι έκανε την κοντινή κεφαλιά με τον Δανδάλη και πάλι να του λέει “όχι” και να μπλοκάρει.

Τελικά το 2-0 έγινε στο 32′ όταν ο Χριστοφοράκης έγινε δημιουργός και ο Πηρουνάκης εκτέλεσε με κεφαλιά!

Μέχρι την ανάπαυλα του ημιχρόνου είδαμε ένα ανοικτό ματς χωρίς σκοπιμότητες και δύο ακόμη τέρματα για τους γηπεδούχους αρχικά με τον Χριστοφοράκη στο 39′ με όμορφο τελείωμα στην κόντρα και στην συνέχεια με τον Πηρουνάκη που έκανε χατ-τρικ στο 45′ με σουτ έπειτα από κόρνερ και έτσι ο Ρούβας πήγε στο ημίχρονο με το υπέρ του 4-0!

Στην επανάληψη και πιο συγκεκριμένα στο 52′ ο Παπαδάκης είχε καλή στιγμή για τις Μοίρες με το σουτ του να φεύγει εκτός, ενώ πέντε λεπτά αργότερα ο Τσακάνι με πλασέ από κοντά έστειλε την μπάλα άουτ.

Στο 66′ ο Ρούβας είχε διπλή χαμένη ευκαιρία με Γαλανό και Χριστοφοράκη, ενώ δύο λεπτά αργότερα απείλησε ο Καλεμάκης από κοντά με την μπάλα να φεύγει λίγο άουτ.

Το τελικό 5-0 διαμόρφωσε ο Πηρουνάκης και πάλι συμπληρώνοντας το “καρέ” τερμάτων μετά από σέντρα του Παπαγιαννάκη!

Ρούβας: Ιατράκης, Γαλανός, Χριστοδούλου, Καλεμάκης, Τσατσάκης (77′ Βόντας), Κουτεντάκης (58′ Δεσπίρης), Ανδρίκος, Πηρουνάκης, Μάστραχας (58′ Γρηγορούδης), Απλάδας, Χριστοφοράκης (82′ Παπαγιαννάκης)

Μοίρες: Δανδάλης, Καργάκης, Χαλκιαδάκης, Σαλίφ, Ρουκουνάκης, Τσακάνι, Σκαπέρδας, Ηλιάκης, Χριστοδουλάκης, Παπαδάκης (58′ Λώλης), Παπαδομανωλάκης