Super League 2: Μεγάλη νίκη για τα Χανιά στο ντέρμπι, νέα ήττα για τον Ηρόδοτο από το Αιγάλεω

Σπουδαία νίκη με 1-0 σημείωσε η ομάδα των Χανίων στα Περιβόλια στο ντέρμπι με την Καλαμάτα για την 4η αγωνιστική του Νοτίου Ομίλου της Super League 2, ενώ στον αντίποδα ο Ηρόδοτος γνώρισε την 4η συνεχόμενη ήττα του στο πρωτάθλημα αυτή την φορά στην Αλικαρνασσό από το Αιγάλεω με 0-1 και παραμένει ουραγός στο βαθμολογικό πίνακα.

Το “χρυσό” γκολ για την ομάδα των Χανίων το σημείωσε ο Μάναλης στο 31΄με εύστοχο χτύπημα πέναλτι ενώ ο ίδιος παίκτης είχε και δοκάρι στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου στο σουτ που επιχείρησε.

Ο Ηρόδοτος από την άλλη δεν μπόρεσε να πάρει κάτι από το ματς με το Αιγάλεω που κατάφερε με το γκολ του Τσιλιγγίρη από το 6΄να πάρει την πολύτιμη νίκη με 0-1 που ήταν και η πρώτη του στο πρωτάθλημα.

Τέλος το ντέρμπι της Παναχαϊκης με τον Απόλλωνα Σμύρνης έληξε ισόπαλο 0-0 σε ένα αποτέλεσμα που δεν άφησε ικανοποιημένη καμία από τις δύο ομάδες.

Συνοπτικά τα αποτελέσματα και οι σκόρερ στις αναμετρήσεις στα ματς της Κυριακής για την 4η αγωνιστική της Super League 2:

Χανιά- Καλαμάτα 1-0 (31΄πεν Μάναλης)

Ηρόδοτος- Αιγάλεω 0-1 (6΄Τσιλιγγίρης)

Παναχαϊκή- Απόλλων Σμύρνης 0-0