Super League 2: Τα αποτελέσματα της 14ης αγωνιστικής και η Βαθμολογία

Το Αιγάλεω ισοφάρισε στο 90+4′ την Athens Kallithea σε 1-1, όπως ισόπαλο 1-1 έληξε ο αγώνας της Ηλιούπολης με την Προοδευτική, ενώ χωρίς γκολ έληξε η αναμέτρηση ανάμεσα στα Χανιά και τον Ηρόδοτο.

Η Athens Kallithea έφυγε με τον βαθμό της ισοπαλίας από το Αιγάλεω, καθώς είδε τους γηπεδούχους να ισοφαρίζουν με buzzer beater στο 90+4′. Ισόπαλη χωρίς γκολ έληξε η αναμέτρηση ανάμεσα στα Χανιά με τον Ηρόδοτο για την 14η αγωνιστική της Super League 2.

Η Athens Kallithea προηγήθηκε νωρίς, με τον Ντεμέτριους να ανοίγει το σκορ στο 22ο λεπτό του αγώνα με σουτ. Οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να κρατήσουν το προβάδισμα μέχρι το 90+4’΄, αλλά το Αιγάλεω βρήκε τον δρόμο προς τα δίχτυα στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων.

Ο Ματέου έκανε το σουτ και ισοφάρισε σε 1-1, με την Athens Kallithea να χάνει την ευκαιρία να μειώσει περισσότερο από την πρωτοπόρο Κηφισιά.

Χωρίς νικητή έληξε κι η αναμέτρηση της Ηλιούπολης με τον Προοδευτική. Οι φιλοξενούμενοι πήραν το προβάδισμα με τον Καπνίδη στο 14′, με τους γηπεδούχους να φέρνουν το ματς στα ίσια με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Τριανταφυλλάκου στο 37′.